Presunúť na hlavný obsah

Žihľavový čaj a jeho účinky: Vyskúšajte 21-dňový detox

Zdravie

Kráľovnou medzi rôznymi detoxmi je rozhodne žihľava. Už počas 3 týždňov pravidelného pitia žihľavového čaju zažíva naše telo znovuzrodenie!

Blahodárne účinky kráľovnej medzi bylinami – žihľavy

Žihľavu si mnohí z nás spájajú predovšetkým s detstvom a časmi, kedy sme sa hrali vonku v prírode. Táto bylinka s „nepríjemným“ pálením a následným svrbením má v sebe omnoho viac, ako si niektorí myslia. V ľudovom liečiteľstve sa využíva aj zvonka aj zvnútra. 

Chlorofyl, ktorý obsahujú listy má výborné protizápalové a regeneračné účinky, preto sa využíva pri vonkajších použitiach na pokožku. Je bohatá na obsah vitamínu C a veľkým benefitom je prítomnosť kyseliny kremičitej, ktorá potláča problémy s močovými cestami. Žihľava vyrovnáva krvný tlak tým že znižuje vysokú prítomnosť cukru v krvi. Táto bylinka je tiež prírodnou náhradou serotonínu – teda látky, ktorá pôsobí antidepresívne a vyvoláva v človeku pocit šťastia. 

TIP: Detoxikačný prípravok Zelená dvojka pre tých, ktorí to myslia s očistou tela vážne.

3-týždňová detoxikačná kúra pôsobí ako znovuzrodenie tela

Najčastejším spôsobom ako dostať žihľavu do vnútra tela je prírodný čaj z nej. Žihľavový čaj nechajte vyluhovať 10 minút a netreba kombinovať s cukrom ani inými dochucovadlami. V spojitosti s inými bylinkami ale vytvoríte novú a zaujímavú chuť – pokojne do vylúhovaného čaju pridajte čerstvú mätu alebo rumanček. Ideálne je piť šálku tohto čaju ráno po prebudení a potom v priebehu dňa aspoň 2-3 ďalšie šálky. Počas tohto detoxu je dobré to, že si nemusíte odopierať žiadne jedlo a obmedzovať sa v chutiach. Za týchto 21 dní pravidelného pitného režimu žihľavového čaju (z čerstvej žihľavy, nie kupovaného čaju) prejde telo každého jedinca očistou (samozrejme v závislosti od štýlu života každého z nás). Samozrejme, obzvlášť dôležité je nazbierať žihľavu v relatívne čistej prírode a nie niekde pri priemyselných budovách, medzi panelákmi či na okraji cesty. Tri týždne stačia na to, aby došlo k priemernej očiste pečene, odvodneniu tela, ale tiež k zriedeniu krvi a harmónii krvného tlaku. Pravidelný príjem žihľavy v podobe čaju tiež posilňuje imunitný systém a systém močových ciest.

Chcem začať s detoxikáciou

- Najčítanejšie -