Presunúť na hlavný obsah

Týchto pár minút tvárovej gymnastiky urobí s vašou pleťou zázraky: Omladnite prirodzene!

Poradňa krásy

Intenzívny tréning robí divy s naším telom a vraj takto účinne funguje aj v boji s vráskami!

Kozmetická redaktorka Inge Theronová sa roky pokúšala nájsť neinvazívny spôsob, ako poraziť vrásky a vytvorila tak prvé cvičenie na svete založené na masáži, ktorá pôsobí ako lifting tváre! Tento kozmetický objav jej zaručil označenie „kľúčový kozmetický trend“ pre rok 2014. Základom boli cviky, ktoré pozdvihnú tvárové svaly. Objaviteľka sa vyjdrila, že ak funguje posilňovňa pre telo, prečo by nemali fungovať aj cviky na tvár? Nuž, niečo na tomto tvrdení vraj bude.

Za všetko môžu svaly!

Tvárové svaly rozhodujú o tom, ako vyzeráme, ich pravidelnou stimuláciou sa pokožka tváre napne, zlepší sa jej tón a zvýši sa tvorba kolagénu. Všetky tieto faktory vplývajú na celkový svieži, mladistný vzhľad. O „zdvihnutí“ ochabnutých častí tváre nehovoriac. „Ľudské telo má viac ako šesťstopäťdesiat svalov, z toho päťdesiatka je sústredená v tvári. Štyridsaťtri potrebujeme na mračenie, sedemnásť na úsmev, no ak ich neprecvičujeme, ochabnú,“ povedala novodobá cvičiteľka pre Daily Mail.

Potrebné sú prsty

Face Gym“ - ako sa procedúra nazýva, pôsobí podkožne. Tréneri, ktorí ho robia, pôsobia najmä na problémové partie ako je okolie očí, čela a úst. Štyridsaťeurové účinné cvičenie trvá tridsaťpäť minút a obsahuje kardio, samotné cvičenie a relaxáciu. Samozrejme, ak máte záujem, môžete si priplatiť aj špeciálne ošetrenie iných miest. Inge používa techniky, ktoré sa naučila na celebritnom bootcampe. Zameriavajú sa na intervalový tréning, ktorý svaly predlžuje. Jej tím používa pri cvičení úderné a rýchle pohyby prstov, ktoré napínajú pokožku a odstraňujú jemné vrásky. Účinok vraj vidíte už po prvom ošetrení, no pre dlhodobý efekt je dobré cvičenie opakovať raz do týždňa. Tento koncept krásy je síce na trhu novinkou, no táto masáž sa používala po celé stáročia ako tajomstvo krásy čínskych cisárovien. Face Gym je podľa jeho autorky „jedinečná, moderná interpretácia starovekej praxe“.