Presunúť na hlavný obsah

10 typov drepov, ktoré si zamilovali ženy po celom svete: Toto vám zmení postavu na nepoznanie

Fitness

Drepy sú bránou k úspechu, čo sa týka krásnej postavy. Vyzerajú jednoducho, ale môžu byť rôzne variované a vďaka tomu aj atraktívne. Presvedčte sa sami pomocou týchto cvikov na chudnutie!

Zapojte sa do 30-dňovej výzvy pre krajšie pozadie aj vy. Sledujte, ako na to na našej facebookovej stránke alebo priamo TU.

1. Základný drep (10 opakovaní)

Pri základnom drepe ide o správne držanie tela, rozmiestnenie nôh na šírku bokov a ramien, pričom netreba zabúdať ani na hĺbku podrepu. 

2. Plie drep (10 opakovaní)

Typ drepu, ktorý je zameraný na posilnenie vnútorných stehien. Spočíva v stoji rozkročmo s prstami na nohách smerom von. Kolená držte v jednej línii so špičkami prstov a neohýbajte chrbát.

3. Drep so zdvíhaním nôh do bokov (10 opakovaní)

Tieto drepy patria k fyzicky náročnejším. Ide o základnú pozíciu drepu, pri ktorej keď sa vraciate do východiskovej pozície súčasne dvíhate nohu vbok do pravého uhla.

4. Drep s krúžením panvy (10 opakovaní)

Tieto drepy sú zamerané na krúženie panvy a hlboký podrep. Nohy sú fixované k zemi, pričom zapájate hlavne stehná a zadok. Chrbát neohýbame.

5. Drep so zakopávaním nôh (10 opakovaní)

Drepy, pri ktorých smerom do východiskovej pozície zakopávate nohy do priameho uhla. Striedate pravú a ľavú nohu. Všimnite si, že noha sa dotýka zadku, pričom celý cvik sa robí veľmi pomaly.

6. Trojitý drep (10 opakovaní)

Dynamický trojitý drep naširoko je podobný ako základný, avšak v pozícii drepu zostávate na tri doby a až následne zaujmete východiskovú polohu.

7. Sumo drep s výkopom (10 opakovaní) 

Tento zložitejší drep je založený na vysokých výkopoch obidvoch nôh do oblúka, ktoré sa striedajú. Chodidlá nôh pokladáme na pôvodné miesto, z akého sme ich dvíhali, čo je náročnejšie na rovnováhu tela.

8. Bočný drep (10 opakovaní)

Drepy do bokov sú skvelým oživením klasických drepov, pričom dôležité je správne odhadnúť vzdialenosť nôh tak, aby vám noha, ktorou idete do boku neskĺzla ďalej.

9. Lyžiarsky drep (10 opakovaní)

Tento druh drepu sa líši od ostatných najmä šírkou. Nejde o drep naširoko, ale naopak naúzko. Nohy sú veľmi mierne od seba, pričom v pozícii drepu zostávame na dve doby a následne zaujmeme východiskovú pozíciu.

10. Drep s výskokom (10 opakovaní)

Posledným z drepov je drep s výskokom, ktorý je ťažší variant základného cviku na stehná. Pri drepoch by ste nemali mať dvihnuté päty, ale celé chodidlá pevne na zemi (s výnimkou skokov). 

 

VIDEO:  Pozrite si 10 druhov týchto drepov za sebou a uvidíte, že si tento tréning zamilujete

Nezabúdajte: Zmena postavy si okrem tréningu vyžaduje aj zdravú stravu. Odporúčame vám poradiť sa zadarmo s nutričným špecialistom, ktorý vás nasmeruje na správnu cestu.