Presunúť na hlavný obsah

„Black on black“ večer do mesta: Tieto kúsky vás presvedčia, že čierna zďaleka nie je fádna a nudná

Móda

V našich končinách sa čierna farba v oblečení spája s tragédiou alebo naopak rebéliou. Verte však, že v skutočnosti ide o luxus, ktorý si môže dopriať každá z nás. Stačí sa na ňu pozrieť z iného uhla.

Dlhé roky nás sprevádzajú tvrdenia, že čierna nie je pre mladých, pridáva na rokoch a žena v nej pôsobí smutno. Táto nadčasová farba má v sebe ďaleko viac, ako si mnohé dámy vedia predstaviť a to, že si ju doteraz nezamilovali je len odrazom toho, že nevedia, ako na ňu. Trend „black on black“, v preklade teda celý čierny je znakom vysokého luxusu a silnej osobosti. 

Vykreslí siluetu, ale zatají objem

Čierna je jedinou farbou, ktorá dokáže vykresliť siluetu a súčasne zatajiť objem, aj preto ju mnohé dámy milujú. V outfite „black on black“ môžete splynúť s davom alebo naopak, okúzliť na plnej čiare. Nesmrteľným kúskom ako sú malé čierne nikdy nič nepokazíte a podobne to platí aj pri čiernom predĺženom saku, čiernych nohaviciach či doplnkoch. Čierna je jednoducho znamením luxusu, pôvabu, ale tajomna. Pristane každému, len ju musí vedieť správne kombinovať.

Odhaľte kúsok svojej pokožky a nechajte vyniknúť sexepíl

Z hľadiska strihu je pri tejto farbe dôležité dbať na kvalitu materiálu a precíznosť prevedenia. Nadčasové kúsky, ktoré z módy nikdy nevymiznú by mali mať pevný a strohý tvar. Keďže ide o tón v tóne, ponúka sa tu možnosť hrať sa s rôznymi druhmi materiálov. Môžete kombinovať kožu so šifónom, matný materiál s lesklým či čistú textúru so štruktúrovanou.

Pri celom čiernom outfite takisto platí nepísané pravidlo, že by ste mali okrem zvýraznenia ženských kriviek dbať na to, aby ste odhalili kúsok pokožky. Práve tá vytvorí kontrast s tmavým odtieňom a nechá vyniknúť váš sexepíl. 

Štýl podľa Christine Centenera: 1. Stella McCartney, 2. Christian Louboutin, 3. Saint Laurent, 4. Fashion Forms 5. Michael Kors, 6. Alexander McQueen

 

- Najčítanejšie -