Presunúť na hlavný obsah

Prírodné materiály sú späť a hneď v podobe pompézneho bývania: Nech sa páči, vstúpte

Bývanie

Rešpektovanie prírody a prírodných materiálov sa v oblasti bývania dostáva opäť do popredia a tieto ekologicky riešené doplnky, ale aj celé miestnosti, sa stali symbolom luxusu a komfortného bývania.

 

Biela farba a prírodné materiály valcujú domácnosti

Drevené podlahy, skrinky, či masívne stoly. Takto vyzerajú domácnosti, ktoré dýchajú luxusom, no zároveň ekológiou a láskou k prírode. Materiály priamo zo srdca prírody dodávajú, inak chladným príbytkom, teplo domova. V kombinácii s bielou farbou dokážu vytvoriť naozaj neopakovateľnú atmosféru. „Čistá“ biela farba pôsobí sama o sebe veľmi sterilne, preto je najvhodnejšou voľbou práve drevo. Od toho najsvetlejšieho, cez rôzne farebné kúsky, až po najtmavšie - ebenové drevo.

Drevo

Tento materiál sám o sebe pôsobí veľmi príjemne a sála z neho pokoj a harmónia. Je synonymom tepla a pohodlia bývania. Pri správnej kombinácii a vhodnom rozmiestnení drevených materiálov, je možné docieliť naozaj teplé a rodinné bývanie.

Mramor

Či už je tento drahý prírodný materiál použitý iba v doplnkoch alebo je dominantou napríklad v kuchyni, dodáva celkovému dojmu punc elegancie a prepychu. Mramor patrí medzi poklady prírody a je to jeden z najdrahších kameňov, z ktorého vznikajú zaujímavé kúsky a dekorácie od výmyslu sveta. Stále sa však teší veľkému úspechu a je neodmysliteľnou súčasťou tých najnáročnejších a najdrahších príbytkov, či hotelov.

Kombinácie zdanlivo nekombinovateľných kúskov 

Návrat k retro doplnkom sa teší obľube už niekoľko dlhých chvíľ. Sú vhodné do kuchyne, do obývačky, aj do spálne. Nebojte sa ich kombinovať s modernými výdobytkami techniky. Bytu či domu pridá táto nevšedná kombinácia moderny a čistých tvarov spolu s drevom a doplnkami ladenými skôr do štýlu starožistností na originalite, prejaví vašu lásku k nesmrteľnosti niektorých kúskov a upustí od všednosti bývania. Byt dekorovaný retro kúskami získa úplne iný rozmer, ktorý ocení nejeden milovník nevšednosti a zároveň krásy.

 

- Najčítanejšie -