Presunúť na hlavný obsah

Návyky, ktoré robia štíhle ženy inak: Kvôli týmto "maličkým" chybám sa vám nedarí chudnúť!

Chudnutie a diéty

Robíte všetko ako vaše štíhle priateľky a stále sa vám nedarí dostať na požadovanú hmotnosť? Možno patríte do skupiny žien, ktoré robia tieto "drobnosti" nesprávne...

 

Zradné ovocie

Ovocie je skvelá vec, no neskoro večer sa príliš jesť neodporúča. A práve to robia niektoré dámy, ktoré chcú schudnúť alebo si udržať rovnakú váhu. Poslušne papkajú ovocie každý večer a čuduj sa svete, ručička na váhe stále stúpa. Ovocie obsahuje veľa sacharidov (tieto sú pre organizmus dôležité), ale mali by ste si ich dopriať skôr predpoludním. Počas dňa energiu získanú z ovocia ešte „spotrebujete“, no večer sa sacharidy iba šťastne ukladajú.

Nie je smoothie ako smoothie

Dámy, ak chcete schudnúť a myslíte si, že je úplne jedno, z čoho si smoothie (namiesto obeda či večere) pripravíte, ste na veľkom omyle. Nie všetky prísady totiž spĺňajú jednu veľmi dôležitú skutočnosť, na ktorú štíhle dámy nikdy nezabúdajú. Smoothie musíte pripraviť zo starostlivo vybraných vecí, ktoré obsahujú vlákninu (!!!). Práve tá má totiž na starosti to, že vaše telo sa necíti hladné a teda nepotrebuje ďalšie jedlo. Napríklad také „bežné“ banány obsahujú iba 1,5 gramov vlákniny. Vyskúšajte nabudúce potraviny, ktoré sú bohaté najmä na ňu (napríklad jahody, kel, avokádo, kiwi, hrušky, fazuľa,...), vďaka ktorým si telo štíhlych žien nepýta ďalší pokrm a teda ostávajú ako prútik.

Aj telo potrebuje oddych

Je veľmi pekné a obdivuhodné, keď sa po dlhom čase „dokopete“ do fitka. Taktiež je obdivuhodné, že na sebe pracujete a snažíte sa o úbytok hmotnosti. Pozor však na to, že aj vaše telo potrebuje oddych a regeneráciu. Ak ho príliš zaťažíte napríklad tým, že budete v posilňovni tráviť dve hodinny denne sedem dní v týždni, ručička na váhe sa zastaví a ani na svojom tele nebudete badať žiadne výsledky. Práve preto je dôležité, aby vaše telo odpočívalo a stihlo sa zregenerovať medzi tréningom. Zacvičte si pokojne tri-štyrikrát do týždňa, ale cez víkend si doprajte oddych. 

Extrémne diéty

Obmedzovanie stravy môže padnúť na úrodnú pôdu, ale taktiež treba vedieť ako na to. „Samozvané“ diéty, ktorými si viac škodíte, sú všade naokolo a lákajú nevedomých ľudí na ich vyskúšanie. Samozrejme, je každého osobná vec, ako sa pokúsi popasovať s nadbytočnými kilami, no štíhle dámy sa príliš na „zaručené“ diéty nespoliehajú. Veľmi dobre totiž vedia, že ak vysadia z jedálnička (napríklad) prírodný tuk, ktorý sa nachádza (napríklad) v mäse, budú to musieť nahradiť niečím, čo sa síce tukom nenazýva, ale v ich tele sa to na tuk zaručene premení a usadí sa na neželaných miestach. Kedysi nejaký „múdry“ človek povedal, že prírodné tuky v mäse sú hrozba pre štíhlu líniu a odvtedy sa mnohé dámy tohto produktu stránia ako čert kríža.

Príliš veľa citrónovej vody

Ako je známe, citrónová voda pomáha metabolizmu, aby správne fungoval. Ak si ju však doprajete v pravidelných intervaloch počas celého dňa v domnienke, že tým znižujete svoju váhu, nie je to tak celkom pravda. Príliš veľké množstvo citrónovej vody totiž okrem toho, že podporuje metabolizmus, aj pôsobí človeku hlad. Preto máte chuť stále niečo papať a tým pádom vaše krivky ostávajú stále rovnaké, v horšom prípade neustále rastú.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe