Presunúť na hlavný obsah

Tie „najzdravšie“ veci sú v živote zadarmo: Vďaka tomuto sa zbavíte stresu, toxínov a ešte oveľa viac!

Zdravie

Z každej strany sa na nás hrnú rôzne tipy na zdravie a lepší životný štýl, no základné hodnoty, ktoré sú skutočne účinné, ostávajú čoraz častejšie v zabudnutí.

 

Objatie

Vedci už niekoľkokrát dokázali, že objímanie znižuje hladinu stresových hormónov v krvi a zvyšuje hladinu serotonínu v mozgu. Pravidelné objímanie dokonca stimuluje produkciu endorfínov. Práve tie sú zodpovedné za dobrú náladu. To nie je však všetko, pretože endorfíny sa odzrkadlia aj na našej pleti, ktorá bude žiariť šťastím a mladistvý vzhľad vám bude závidieť aj suseda zo štvrtého.

Plač

Uvoľnite sa. Raz za čas by si mal človek poplakať a aspoň takto sa odbremeniť od náročných situácii, ktoré denne zažíva každý z nás. Už dávno neplatí to, že kto plače, je slaboch. Práve naopak, plačom zo svojho tela vyplavíte okrem zlej nálady a smútku aj toxíny, ktoré sú pre ľudský organizmus veľmi nebezpečné. Ničia človeka zvnútra bez toho, aby si to čo i len uvedomoval. A práve slzy ich dokážu pekne-krásne „vypoklonkovať“ z nášho tela.

Úsmev

Usmievanie spomaľuje činnosť srdca, ktoré tak môže pracovať bez námahy. Okrem toho uvoľňuje aj celé telo, ktoré si to, povedzme si otvorene, niekedy naozaj zaslúži. Navyše, keď je telo odpočinuté, lepšie bojuje proti vírusom a rýchlejšie reaguje na parazity, ktoré nás napádajú. Ľudia, ktorí sa často smejú, majú menšiu pravdepodobnosť, že si ich nájde nejaká zákerná srdcová choroba. Čo mnohí možno nevedia, úsmev funguje aj ako prírodný liek proti bolesti.

Otvorený prístup k životu

Kedy, keď nie teraz? Na dôchodku si toho dobrodružstva príliš neužijete. Teda, ak nepočítame dni, keď sa vyberiete na lov do obchodu na zvýhodnené mlieko. Ak sa necítite na radikálnejšie spôsoby, vyskúšajte sa prihlásiť aspoň na kurz varenia alebo si sadnite do auta a choďte na víkend tam, kde vás auto zavedie. Nové príležitosti na vás nedočkavo čakajú na každom rohu, tak aspoň jednu dobehnite. Inštinktívne jednanie zvyšuje sebavedomie a pocítite i zalievanie tela príjemným pocitom.

Kvalitný sexuálny život

Sex preukázateľne zvyšuje pocit šťastia. O tom hádam netreba ani príliš dlho hovoriť. Kvalitný sex zaženie všetky zlé myšlienky a ihneď zabudnete aj na to, že vaša kolegyňa vás dnes v práci dostala do poriadnej vývrtky. Zabudnete i na to, že ste si našli oškretý blatník a i na to, že vám pes ocikal celú obývačku. Pri dobrom styku sa uvoľňujú do mozgu endorfíny, vďaka čomu získate celkový pocit pohody. Takéto trávenie voľného času je ideálnym prostriedkom aj na lepší spánok, na vašu kondíciu a zastavuje i proces starnutia, takže vaša pokožka bude pôsobiť pevne a mladistvo.