Presunúť na hlavný obsah

Žena zhodila z brucha tuk jedinou zmenou v živote: Tento častý zlozvyk jej v tom dovtedy bránil

Fitness

Veľa žien si myslí, že robí pre chudnutie maximum, no opak je niekedy pravdou a príčina neúspechu sa skrýva v tých najjednoduchších veciach.

Problémom mnohých žien je nedostatočná sebareflexia tela a svojho životného štýlu. Väčšina z nás si myslí, že akonáhle sa vyhýba tým najhriešnejším jedlám ako sú vyprážané jedlá, sladkosti, slané či pečivo, úspech chudnutia má v malíčku. Každé telo je však iné a to, čo stačí niekomu, nestačí inému. Monikin problém bol v tom, že vynechávala raňajky. Neprikladala im takú mieru, aby verila tomu, že problém jej stále objemnejšieho brucha bol práve v tom, hoci jej postava bola vždy súmerná a nepatrila medzi bacuľky. Zlom v jej osobnosti nastal po tom, čo na sociálnej sieti uvidela sesterské duo Base Body Babes.

Sesterské duo Base Body Babes zmenili postavy už tisíckam žien

Austrálske osobné trénerky Diana a Felicia sa pomerne rýchlo preslávili práve vďaka Instagramu, kde môžete sledovať ich životný štýl. Moniku, ktorá na ne natrafila ihneď prepadla motivácia vyzerať ako ony, to však ešte netušila, akou hravou formou podávajú zdravý životný štýl. Trend zdravých raňajok, farebné smoothies a pohyb ako prirodzená súčasť života. Krásky Base Body Babes sa síce venujú od jednoduchších cvičení po tie zložitejšie, no každá žena si v nich nájde to svoje. 

Aký dopad malo vynechávanie raňajok na Monikino telo?

V prípade, že vynechávate raňajky, dochádza k tomu, že telo prijme najbližšie jedlo v podobe obeda. Predstavuje to približne 12-hodinovú hladovku (vrátane času, stráveného spánkom). Tento zlozyk predstavuje pre telo to, že váš metabolizmus je spomalený až o neuveriteľných 40%. Tento spomalený metabolizmus trvá dokonca dovtedy, kým nezjete najbližšie jedlo s obsahom bielkovín a zdravých tukov.

Za to, že Monika priberá v bruchu, môže prirodzene, ako je u žien bežné, nízka hladina testosterónu. Prirodzeným spôsobom ho, čo sa týka tela, vieme zmeniť pomocou silového cvičenia, na ktoré vzhľadom na spomalený metabolizmus Monika nemala najmenšiu chuť. Ak si ráno zacvičíte, hoci len 40 minút aktívneho pohybu a vaše srdce funguje na 85 %, je viac než pravdepodobné, že máte natoľko naštartovaný metabolizmus, že kalórie spaľujete aj počas dňa. Ide o približne 14 hodín a spálite cca o 200 kcal viac.

Raňajky, snack a obed podľa dievčat z Base Body Babes:

Raňajky: 

Diana: 2-3 varené vajcia s lístkami mladého špenátu a avokádové pyré. Miluje raňajky, je to jej najobľúbenejšie jedlo z celého dňa.

Felicia: Smoothie so srvátkovou bielkovinou Bare Blends Whey Protein Isolate, mrazené ovocie, kokosová voda a lahodná oriešková poleva. Miluje skúšať rôzne kombinácie smoothie.

Desiata:

Diana: Balený proteín Bare Blends Whey Protein Isolate, z ktorého si vie pripraviť shake podľa rôznej príchuti.

Felicia: 2 varené vajcia s trochou kyslej kapusty, mladým špenátom, kríčkovými cherry paradajkami a čerstvá zelenina k tomu.

Obed:

Obed majú tieto dve dámy väčšinou veľmi podobný. Kombinujú bielkoviny s čerstvou zeleninou. Ryby sú u nich na dennom poriadku ako zdroj proteínu. Vyhýbajú sa rafinovanému cukru a taktiež všetkému, čo obsahuje lepok. Mliečne výrobky sa snažia jesť minimálne.

Tip: Keďže sa snažia jesť organickú stravu, denne si doprajú kúsok kyslej kapusty. Tá je totiž prirodzenou „čističkou“ čriev a je tiež výborná pre optimálne zdravie a duševnú pohodu.

VIDEO: Pozrite si motivačné video s cvikmi, ktoré dokážete robiť hravou formou kdekoľvek sa nachádzate

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus