Presunúť na hlavný obsah

Samotest, ako zistíte, ktorý z orgánov máte zanesený: Pečeň, obličky alebo hrubé črevo?

Elementy zdravia

Možností otestovania funkcie a stavu vašich orgánov je viac. Určite medzi prvými je klasická medicína. Tí, ktorí sa však bielym plášťom lekárov chcú vyhnúť, môžu sledovať svoje telo sami a následne si vo väčšine prípadov aj sami pomôcť.

Pečeň 

Párovým zmyslovým orgánom pečene sú oči. Ak teda máte slabší zrak, nosíte okuliare či kontaktné šošovky, potrebujete začať posilňovať vašu pečeň. Okrem toho, „pečeňoví“ ľudia bývajú veľmi výbušní a častokrát kričia. Problémy môžu mať aj s pokožkou, či vo forme ekzému alebo častého akné. Ak je pečeň už výrazne zaťažená, môže sa to prejaviť bolesťami v pravom boku, prípadne nevoľnosťou (pečen začne tlačiť na žalúdok). Z domácej lekárne je ideálny Ostropestrec mariánsky. Čaj z neho vás zohreje a zároveň výrazne podporí vašu „čističku“. 

Obličky 

Zmyslovým párovým orgánom obličiek sú uši. Ak mávate s nimi problém, môže to byť jeden z príznakov slabších obličiek. Najvýraznejším prejavom slabosti tohto orgánu je však chlad. Ak vám býva často zima, mávate studené ruky či nohy, je na čase prestať zaťažovať vaše obličky a začať ich vyživovať.  Ďalším prejavom slabosti obličiek sú bolesti kĺbov. Indikátorom však pre vás môže byť aj malá potreba – na záchod by ste mali chodiť od 3 – 5-krát za deň. Ak je to menej, v strave máte viac suchej stravy a obličky nemajú dostatok vody. Ak sa zase stávate cez deň požiarnikom, obličky sú preliate. Správnou voľbou z domácej lekárne sú dlho varené zeleninové vývary a strukoviny. 

Hrubé črevo 

Stav vašeho hrubého čreva si takisto môžete skontrolovať viacerými spôsobmi. Prvým je vaša veľká potreba. Mala by byť pravidelná, 1 – 2-krát denne, nie veľmi riedka, či naopak ako skala. Druhým indikátorom je vaša pokožka. Ľudia, ktorí majú zanesené hrubé črevo majú zvyčajne ekzém, prípadne až psoriázu. Treťou kontrolkou je vaše dýchanie. Hrubé črevo je párovo prepojené s pľúcami a dýchacimi cestami. Ak teda častokrát mávate angíny, prípadne kašlete alebo ste zahlienení, viete, že vaše hrubé črevo potrebuje očistu.  Z potravín ho môžete podporiť ryžou natural a jemne pikantnou chuťou.

Máte problemy s trávením? Potom je pre vás kniha Taktne o tráviacom trakte to pravé. Osobný odber máte po celej SR zdarma.

Patríte medzi tých, ktorí pátrajú po príčine vonkajších problémov prirodzenou cestou?

spolu hlasovalo 3021 ľudí

Áno
2890
Nie
131