Presunúť na hlavný obsah

5 zásad tip top postavičky: Celebritný tréner prezradil ako sa dostať do hviezdnej formy!

Krása

Harley Pasternak, ktorý sa pýši tými najznámejšími klientkami, odhalil, čo robia hviezdy predtým ako sa ukážu na červenom koberci.

Kedysi na sebe slávni „makali“ len keď sa mali ukázať nahí vo filme, alebo pred veľkou spoločenskou udalosťou. Dnes sa vďaka sociálnym médiám, paparazzom a fanúšikom, ktorí neustále hlásia, ako vyzerajú, musia udržiavať v špičkovej forme nonstop. Aj na ceste do obchodu či vyzdvihovaní detí zo školy. Harley Pasternak, ktorého klienti sú také mená ako Alessandra Ambrosio, Kim Kardashian, Jessica Simpson, Rihanna či Megan Fox, odhalil pravidlá, ktoré musia dodržiavať aj jeho slávni zverenci.

12000 krokov denne

Týždeň predtým ako chcete svojím zjavom ohúriť v spoločnosti, by ste podľa Pasternaka nemali robiť „len“ desaťtisíc krokov, ale pridať si dve tisícky navyše. „Som veľký zástanca chodenia, a klienti mi musia sľúbiť, že urobia aspoň desaťtisíc krokov denne. Je to skvelý prvý krok ku spaľovaniu tukov,“ prezradil známy tréner pre server Yahoo!.

Týžden bez podvádzania

„Odporúčam klientom určitú flexibilitu v stravovaní v podobe dvoch ´free´ jedál  týždenne. Ide o kalorické jedlá mimo diétny jedálniček, ktoré im majú pomôcť udržať svoje chute na uzde,“ prezrádza Pasternak. Stanovená diéta je tak jednoduchšia a realistickejšia. Avšak, ak sa chystáte do spoločnosti a chcete zažiariť, mali by ste si pizzu či sladkosti nechať na dni „po“. 

Mixujte!

Aspoň dve jedlá denne by ste mali prijať v tekutej forme. Ovocné a zeleninové smoothies, polievky a kaše by sa mali sať vaším nenahraditeľným spoločníkom. 

Doprajte si 30 minút spánku navyše

„Vždy zdôrazňujem, aký dôležitý je spánok. Ak ho nemáte dosť, budete sa cítiť a vyzerať unavene. Vaša energia, metabolizmus, oči, koža, a imunitný systém bude lepší, keď sa vyspíte dosýtosti. Majte na pamäti, že spánok nemožno odkladať,“ radí Harley Pasternak. 

Zabudnite na soľ a alkohol

Pravidlo znie žiadny alkohol a soľ 48 hodín pred udalosťou. Oba totiž spôsobujú zadržiavanie vody a môžu vám spôsobiť nadúvanie. To je to posledné, čo chcete, keď túžite vyzerať famózne. „Pite litre vody – pokožka bude hydratovaná a vďaka správnemu pitnému režimu bude vaše telo pracovať tak ako má,“ vysvetľuje Pasternak. 

- Najčítanejšie -