Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie spaľovače tukov podľa toho, čo chcete dosiahnuť: Toto sú rady fitness trénera

Fitness

Osobný tréner Michael Achberger sa tentokrát venoval téme spaľovania tukov. Pozrite sa, podľa čoho a aké spaľovače by ste mali vyberať.

Schudnúť môže byť veľmi náročný proces. Mnoho z vás sa o to pokúša úspešne, či menej úspešne. Skúšate diéty, cvičíte, beháte, športujete. Pokiaľ sa snažíte byť naozaj dôslední v dodržiavaní diétneho režimu, tak vhodné doplnky výživy vám môžu byť nápomocné. Ideálnym kandidátom sú spaľovače tukov. Treba ale o nich niečo vedieť, aké zložky spaľujú tuky, zvyšujú energiu alebo odvracajú hlad.

Tajomstvo chudnutia  sa odráža hlavne od toho, akú máte dobrú výživu a či máte dostatočný výdaj. Až potom je vhodné uvažovať o spaľovači tukov. Lenže spaľovače majú viac účinkov, jedny pôsobia tak, že úmyselne atakujú váš podkožný tuk, druhé vás zase energizujú a vy máte viac energie pre ešte lepší výsledok. Energetické doplnky zvyčajne pôsobia ako spaľovače tukov, takže vám nielen dodajú energiu ale vám pomôžu spáliť vlastným úsilím viac. Prípadne môžete jednotlivé doplnky kombinovať, aby ich zložky mali silnejší synergický efekt.

Pri hľadaní vhodného spaľovača si skúste zodpovedať na tieto otázky:

1. Aký druh podpory od spalovača vyžadujete?

Ak má vás spalovač nakopnúť energiu, tak máte šťastie. Väčšina spaľovačov totiž poskytujú stimulanty, ktoré vás nabudia. V konečnom dôsledku vás stimulanty prinútia počas dňa spáliť viac kalórií a tým aj tuku. Najbežnejší stimulant, ktorý sa používa, je kofeín. Pozrite si množstvo kofeínu uvedeného na obale, aby ste vedeli, ako silný je váš spalovač, akákoľvek hodnota nad 200 mg v jednej dávke sa považuje za silný stimulant. 

Ďalej ako energizujúci stimulant je možná kombinácia slabších zložiek, ktoré vzájomným pôsobením vydržia dlhšie ako guarana, teobromín, tyrozín.

2. Chcete podporiť váš metabolizmus?

Zrýchlenie metabolizmu vedie k vyššiemu počtu spálených kalórií. Niektoré zložky, ktoré sme si už predstavili tiež urýchľujú metabolizmus.
Ostatné zložky, ktoré síce nie sú povzbudzujúce, ale pomáhajú spaľovať viac kalórií je napríklad extrakt zo zeleného čaju, synefrin (citrus aurantium), kapsaicín (táto zložka dodáva chilli pálivú chuť), malinné ketóny a 7-keto DHEA.

3. Chcete podporiť funkcie mozgu a zlepšiť náladu pre cvičenie?

Pri redukčných diétach často dochádza k zmene nálad negatívnym spôsobom, mozog tiež nedosahuje taký výkon. Ak často zabúdate vďaka diétam, alebo cítite sa pod psa, popozerajte sa po týchto zložkách v spaľovací tukov: Dimethylaminoethanol (DMAE), Huperzine A, beta-fenylethylalanin, vinpocetin, mucuna pruriens – teito zložky vám môžu pomôcť mentálne zaostriť a zlepšiť náladu.

4. Potrebujete bojovať proti závisloti od cukrov?

Ak budete potrebovať doplnok, ktorý vám pomôže znižovať závislosť od cukrov, tak hľadajte taký, ktorý obsahuje extrakt k bielej fazule (Phaseolus vulgaris), čo je vlastne blokátor sacharidov, znižuje tiež množstvo sacharidov, ktoré vaše telo absorbuje. Pomáha taktiež vo využiteľnosti sacharidov: sacharidy, ktoré prijmete, využijete skôr ako energiu pre svaly, než ako podporu podkožného tuku. Ďalšie podobné látky sú škoricový extrakt (Cinnulin PF), kyselina alfa-lopoová a chróm. Ten tiež znižuje chuť do sladkého.

5. Chcete znížiť stres pomocou doplnkov?

Byť v diéte a stále vydávať výkon a popritom vykonávať bežnú činnosť vie byť náročné. Môžete preto zvážiť taký doplnok, ktorý obsahuje zložky pomáhajúce zvládať stres a nižšie hladiny kortizolu ako sú: extrakt Z  kôry magnólie, Rhodiola rosea a fosfatidylserín.

6. Potrebujete nielen spáliť tuky, ale sa aj odvodniť?

Ak sa snažíte vyzerať čo najlepšie na fotky, pre letné párty, idete na fitness súťaž, tak vyskúšajte týždeň pred tým, ako sa do toho pustíte, spalovač tuku, ktorý obsahuje púpavový koreň (Taraxacum officinale), medvedicu lekársku, zelerové semeno, list BUCHU – toto všetko vám dopomôže poriadne sa odvodniť.

7. Chcete si vytvoriť svoj vlastný spalovač tuku z rôznych zložiek pre ešte väčší výkon?

Namiesto jedného špeciálneho spaľovača, ktorý by spĺňal všetko, čo budete potrebovať, si môžete namiešať jeden vlastný – zmiešaním doplnkov pre silný efekt. Môžete na to využiť ako základ CLA (konjugovaná kyselina linolová), extrakt zo zeleného čaju a karnitín, prípadne synefrin. A tiež skombinovať ich s rôznymi stimulantami.

8. Hľadáte spalovač, ktorý vám pomôže znížiť celkovo hlad?

Kľúčom k odbúravaniu tukov je spálenie väčšieho množstva kalórií ako sa prijme. Ak je to pre vás náročné, znížiť si porcie jedla, tak hľadajte spalovač, ktorý vám pomôže zahnať hlad. Pozrite sa do zloženia, či obsahuje Glukomanan simmondsin (extrakt z jojo ového semená), 5-HTP (5-hydroxytryptophan), capsaicin alebo Hoodia gordonii.

Veľká jarná očista tela. Využite časovo limitovanú akčnú ponuku a dostaňte svoj organizmus po zime do kondície. Viac tu>>