Presunúť na hlavný obsah

Úchvatné šaty z dielne renomovaného návrhára Fera Mikloška: Z týchto by si vedela vybrať každá

Móda

Fero Mikloško predstavil novú kolekciu, ktorá bola výsostne čierna. Paleta modelov bola však pestrá a pri pohľade na tieto skvosty si každá žena nájde tie “svoje”.

Módny návrhár Fero Mikloško je známy tým, že pravidelne pre svojich klientov organizuje prehliadky dvakrát do roka. Tentokrát vzbudil obdiv kolekciou modelov, ktoré boli maximálne ženské, prepracované, luxusné a zároveň kladli dôraz na silu ženskej osobnosti. Svoju novú kolekciu predstavil v legendárnom V-klube a otvorila ju topmodelka Viera Schottertová, ktorá je návrhárovou múzou už niekoľko sezón. 

Jemná dekadencia, dramatickosť a sexi feminizmus

Kolekcia na jeseň/zimu 2015/2016 z dielne MIKLOSKO FASHION DESIGN bola inšpirovaná sedemdesiatymi rokmi a zároveň začiatkom osemdesiatych rokov. Fero Mikloško vychádzal zo slávy vtedajších svetoznámych modeliek, herečiek či speváčok, v ktorých videl silnú, sebavedomú, ale zároveň zmyselnú ženu. Všetky tieto pocity a emócie tak pretavil do svojej kolekcie, ktorá je úzko spätá s jemnou dekadenciou, zmyslom pre dramatickosť a tiež sexi feminizmom.

Prirodzená elegancia v podobe nosenia odvážnych modelov

Modely, ktoré predstavil Fero Mikloško boli tentokrát menej konzervatívne a viac sexi. Nie však prvoplánovo. V kolekcii sa objavili kožušinové kabátiky, dlhý rovný patchworkový kožuch a ako kontrast k nim transparentná blúzka s viazaním, krátke transparentné nohavice či flitrová sukňa. Ženy si prišli na svoje aj pri pohľade na polo transparentné večerné šaty, ktoré automaticky vyvolali vlnu potlesku. 

Už na prvý pohľad bolo jasné, že modely sú zhotovené z tých najkvalitnejších materiálov. Známy návrhár si práve na to dáva veľký pozor a siaha po skutočných materiálových skvostoch. Hodvábna organza, lurexové buklé, hodvábny dišes, žoržet, hebká vlna, saténová čipka či jemná koža. V rámci tejto luxusnej čiernej kolekcie nešetril ani výraznými aplikáciami. Tyl a zamat vyšívaný flitrami, lesklé triasne, prírodné kožušiny z líšky či králika. Jednotlivé modely doplnil o vysoké kožené rukavice, lakované kožené kabelky alebo dlhú kožušinovú štólu a golier. Jednoducho elegancia, o akej sníva nejedna žena. 

- Najčítanejšie -