Presunúť na hlavný obsah

Šiesty zmysel: Kto ho má a kto ho len zneužíva na svoje taktiky v živote?

Zábava

Štandardná výbava človeka je o piatich zmysloch, no ženy dostali od Boha ešte jeden navyše - intuíciu. Oplatí sa na ňu spoliehať sa alebo nás môže skôr dostať do problémov?

Ženy sa rady pýšia tým, že majú šiesty zmysel. Je to pridaná hodnota, vďaka ktorej sa cítia výnimočnejšie a „iné“ ako ostatní. Dokážeme sa však na túto víziu v živote spoľahnúť stopercetne? Náhody neexistujú, šiesty zmysel áno a paranoja, do ktorej môže prejsť tiež. 

Mohlo by vás zaujímať: 10 dôkazov o tom, že naše myšlienky sú hmotné: Takto s nimi narábame!

Intuícia je v preklade naše srdce

Ženy majú prirodzene vyvinutejšiu emocionálnu stránku, s čím súvisí aj schopnosť predvídať alebo čítať medzi riadkami. Verte-neverte, najčastejšie ju využívajú, kde inde, ako v partnerských vzťahoch. Túžba prečítať myšlienky a zámery svojho muža je pre ne viac než lákavá. Niektoré typy žien doslova bažia po tom, aby niečo odhalili. Niekedy mám pocit, ako keby všetku pozornosť sústredili len na to, hľadať, s kým im partner zahýba, alebo akej inej žene prejavuje náklonnosť. Vyslovene číhajú na každom rohu, lebo im šiesty zmysel napovedá, že niečo nie je v poriadku. Ako keby túžili objaviť neveru. Ale čo potom? V skutočnosti však na úkor toho prichádzajú o najkrajšie momenty vzťahu. Zámerne a vlastnou chybou. Intuícia je v preklade naše srdce. Každý ho má, len sa musí naučiť „narábať“ s ním. Znie to paradoxne - narábať so srdcom. No aj to potrebuje harmóniu a pokiaľ tam nie je, nejde o intuíciu, ale o paranoju. Vaše srdce je napadnuté chorobou, ktorú pokiaľ neustriehnete čo najskôr, môže napadnúť celý vzťah. 

Musíš s ňou vedieť žiť, ale nezneužívať ju

S intuíciou sa musíte vedieť naučiť žiť. Nie všetko, čo v daný moment pocítime, je šiesty zmysel. Toto chvenie, úzkosť alebo strach, musí byť intenzívne a musíte o ňom byť  stopercentne presvedčení. Ženy, ktoré majú dobre vyvinutý šiesty zmysel, musia mať zároveň „sebareflexnú vestu“. Toto spojenie raz povedala majsterka slova, Adela Banášová a nič výstižnejšie na sebareflexiu som odvtedy nepočula. Pozorovacie schopnosti, vnútorná vyrovnanosť a spokojnosť samých so sebou, to je predpoklad, kedy môže mať vo vašom prípade šiesty zmysel skutočné miesto. Existuje totiž medzi nami mnoho individuí, ktoré si rady pripisujú nadprirodzené schopnosti. Veľakrát ale nedovidia ďalej ako po vlastnú predstavu o svete a žijú v akejsi bubline. Títo ľudia pripisujú aj obyčajným veciam a udalostiam niečo nadprirodzené a za všetkým hľadajú niečo mimozemské. Čo je horšie, o publikum, ktoré im uverí každé slovo, nemajú nikdy núdzu. 

Čítajte tiež: Krstné meno odhalí rozdiely medzi tým, ako sa vnímame my a ako nás vnímajú ostatní: Čo o vašom charaktere prezrádza?

Šiesty zmysel ako dar

Vráťme sa ale k skutočnému daru, akým šiesty zmysel je. Je vrodený, no zároveň veľakrát ultáčaný v dôsledku pragmatických javov života. Čím sme starší, tým viac žijeme ako mechanické stroje a naše emócie alebo pocity prechádzajú do úzadia. Na emócie a váhanie skrátka nie je čas. No šiesty zmysel dokáže pomôcť práve v rýchlych rozhodnutiach, dilemách. To, čo oči veľakrát nevidia, srdce áno. Krása šiesteho zmyslu je ukrytá práve v srdci. 

Neviem, čím to je, pravdepodobne históriou a tým, že drvivá väčšina našej generácie je potomkami sedliakov. Nechcem, aby to vyznelo zle, ale áno, sme potomkovia tej najnižšej sociálnej vrstvy, ktorá bola vždy podceňovaná a vedená k tomu, aby sa uspokojila s tým málo, čo mali. Aj keď sú medzi nami tí, ktorí sú predsvedčení o tom, že v ich tele koluje modrá krv, je to opäť len potreba, ako sa cítiť výnimoční a niečo viac pred inými.  S tým, že sme niekoľko generácií patrili k chudým, sa spája aj pocit menejcennosti. Sme zvyknutí vychovávať svoje deti tak, že ich obmedzujeme, nedovolíme im kreatívne sa prejaviť, akýkoľvek odklon považujeme za zlý, myslíme si, že nie sú dostatočne talentovaní a že „na to nemajú“. Nevnímame ich zmyslami. Nedáme na šiesty zmysel. Akonáhle však začnete viac vnímať veci a ľudí okolo seba, počúvať ich a hľadať v nich inšpiráciu, zistíte, že veľa viete aj vycítiť. Intuícia vychádza istým spôsobom z nazbieraných skúseností - tých dobrých, aj tých zlých. Vďaka vrcholom a pádom totiž budujeme svoje jadro a potom si môžeme dovoliť riadiť sa vnútorným hlasom. Nie je to hlas nikoho iného, než váš. Žiadny „Boh“ v tomto neexistuje. Ten ste totiž vy a svoje šťastie či osud má každý vo svojich rukách. 

Neprehliadnite: Prečo dnešné vzťahy nevydržia tak dlho, ako vydržali vzťahy starších generácií? Čo si o tom myslíte vy?

Za všetkým hľadaj to, čo ťa posunie vpred

Silné osobnosti nie sú tie, ktoré žijú v štýle „ustlané na ružiach“, ale tí, ktorí dokážu čeliť prekážkam a za každou prekonanou vidia posun. Posun v rozvoji svojej osobnosti. Veľakrát im v tom pomáha práve šiesty zmysel. Vízia a pocit, že niečo sa deje z nejakých dôvodov a treba si z toho vziať to, vďaka čomu môžeme napredovať. Každá naša chyba  či zlyhanie sa časom premení na skúsenosť, o ktorú sa obohatíme. Pretože každá negatívna skúsenosť má v sebe pozitívny potenciál. Tak nezabúdajte…

Viac článkov nájdete v zimnom čísle magazínu Feminity. Prelistujte si ho už teraz!

- Najčítanejšie -