Presunúť na hlavný obsah

Mesiac bez cukru a alkoholu: Čo táto kombinácia dokáže s vaším telom, je priam zázrak!

Chudnutie a diéty

Vzdať sa cukru, alkoholu, polotovarov a potravín na báze umelých prísad na celý mesiac? Nie je to také ľahké ako to na prvý pohľad vyzerá.

Holanďan Sacha Harland z Haagu sa pokúsil žiť mesiac bez cukru, alkoholu a spracovaných potravín. Najskôr navštívil športového lekára, ktorý ho kompletne vyšetril. Za povolené jedlá stanovil Harlandovi lekár čerstvé ovocie, čerstvú zeleninu, tučné ryby (losos), orechy, vajcia a jogurt. Zakázané mal spracovávané potraviny ako je pizza, hamburgery, pivo a víno, čokoládové tyčinky a pukance. 

Prečítajte si: 4-dňová jednoduchá kúra na dosiahnutie rýchleho efektu: Takto zbavíte telo prebytočných tukov a toxínov

Pozor, na „skryté“ cukry

Nejesť horeuvedené by nebolo až také ťažké, že? Avšak, Sacha sa musel zriecť aj takých obľúbených dobrôt ako je paradajková polievka, ľadový čaj či omáčky, ktoré obsahujú cukor. Rovnako tak „light“ dresingov, do ktorých za účelom odstránenia tuku húfne pridávajú cukor a soľ. Smoothies? Cukrové bomby! Ak máte radi tie kupované, pri nich môže ísť o cukor v množstve až deväť lyžičiek na dve deci. Ak sa chcete vyhnúť cukru, zabudnite tiež na barbecue omáčku. 

Nápoje nie sú menej nebezpečné

Alkohol nie je vôbec „v pohode“. Obsahuje veľa veľa cukru, najmä likéry, tie sú tvorené až z polovice práve cukrom. Ani pohár džúsu, akokoľvek zdravo sa tvári, nie je okej, čo sa týka diétovania alebo vynechania cukru. Obsahuje totiž jeho prírodnú verziu. Podľa odborníkov by ste šťavy mali piť len s mierou. 

Výsledok je ohromujúci

Sacha Harland po mesiaci bez cukru a alkoholu zažil rôzne situácie – od zmien nálad spôsobených nízkou hladinou cukru, až po pocity hnevu. Podľa spomínaného bolo veľmi ťažké vzdať sa cukru, pretože je všade okolo nás, ukrytý v tých najbežnejších potravinách, do ktorých by ste to nepovedali. Pri kontrole u doktora zistil, že vynechaním cukru a alkoholu schudol takmer päť kíl, jeho krvný tlak bol v rovnováhe rovnako ako hladina cholesterolu v krvi. Ak k tejto životospráve pridáte aj šport, kilá pôjdu dole takmer sami! A hovoríme o slušnej strate váhy. Celkom presvedčivé argumenty, prečo cukor obmedziť na minimum, čo poviete? 

Dokázali by ste sa vzdať cukru a alkoholu?

spolu hlasovalo 645 ľudí

Áno
429
Nie
216

 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus