Presunúť na hlavný obsah

Trendy plavky, z ktorých si vyberie každá: Toto sú strihy, ktoré preferujú Slovenky najviac

Móda

Výber plaviek patrí medzi najnáročnejší a preto sme boli zvedavé, aké plavky obľubujú naše dámy najviac a na čo si potrpia. Nenechajte si ujsť trendy na toto leto.

Na Bratislavských módnych dňoch počas leta predstavila svoju kolekciu aj značka Relleciga a diváci si tak mohli urobiť dokonalý prehľad o aktuálnych trendoch. Nosia sa trojuholníkové strihy, ale stále sú obľúbené aj push-upky a odvážnejšie dámy siahnu aj po celých plavkách, ktoré nabrali fashion rozmer. Aby sme sa dozvedeli o trendoch plaviek viac, porozprávali sme sa priamo so zástupcom značky, európskym riaditeľom tejto medzinárodnej módnej značky, Mariánom Glettom.

Čítajte: Známe Slovenky odštartovali plavkovú sezónu: Verešová, Orviská sa majú čím pochváliť, nazaostávajú ani ďalšie

Plavky z vášho eshopu sú u žien veľmi obľúbené. Akým trendom/kritériám podliehate pri zaraďovaní plaviek do ponuky?

Podľa našich zákazničiek vieme, že najdôležitejšia je farebnosť a praktickosť a až potom trendovosť. Väčšina plaviek má prispôsobiteľný spodný diel, taktiež vrchný diel je možné prispôsobiť medzi košíkmi, na krku a chrbte. Kolekcia RIKINI je dokonca výnimočná tým, že plavky je možné nosiť na viac ako 6 spôsobov - doposiaľ sme prišli už na 16 spôsobov viazania, ale určite sa dajú dalšie :-).

Neprehliadnite: Bikiny jednoznačne túto sezónu vedú: Pozrite si aktuálne kolekcie plaviek na toto leto!

Každoročne zaraďujeme do ponuky novinky, v ktorých sú zakomponované nové dizajnové prvky a sledujeme, ako sa uchytia. Zároveň však vylepšujeme a rozširujeme farebnými variáciami tie obľúbené a overené staršie dizajny. 

Aký typ/strih plaviek je u žien najpopulárnejší, čo sa týka vášho biznisu?

Najpopulárnejšie sú trojuholníkové plavky s brazílskym spodným dielom a taktiež všetky typy Push Up plaviek. Brazílsky spodný diel - vďaka svojej praktickosti pri opaľovaní a Push Up plavky, aby zvýraznil prednosti svojej majiteľky.

Prezradíte konkrétne best sellery plaviek Relleciga?

1. Plavky z kolekcie Marianne 3D – jedinečné Push Up plavky s 3D efektom plného dekoltu, ktoré sú vyrábané ručne

2. Plavky Criss Cross 2016

3. Plavky s čipkou

Do popredia sa dostali aj celé plavky. Udržia si podľa vás svoju pozíciu aj naďalej alebo bude tento trend klesať? 

Celé plavky (monokini), tak ako aj plavky s vysokým spodným dielom, majú z nášho pohľadu skôr klesajúcu trendovosť. Záleží to však však aj na príležitosti, ku ktorej sa nosia.
Celé plavky + plážová tunika + štýlové doplnky = skvelý outfit na letnú párty. Plavky na podobné príležitosti budú vždy veľmi obľúbené. Na letnú dovolenku si však ženy volia častejšie dvojdielne plavky.

Čítajte viac: Jednodielne plavky ako základ denného stylingu: Zabodujte kreativitou a neobyčajnosťou

VIDEO: Nazrite s nami do sveta trendových plaviek Relleciga

Aké sú Slovenky ako zákazníčky nakupujúce plavky? 

Slovenky, ako zákazníčky, sú najlepšie na svete! Tým, že sú naše plavky predávané celosvetovo, môžeme to s istotou takto verejne priznať ;) Rady experimentujú, sú odvážne a neboja sa vybrať si plavky aj vo výrazných farbách, rady si doprajú a keď sa rozhodujú medzi dvomi plavkami, tak si najčastejšie kúpia oboje.

Keď porovnávame výsledky predaja, napríklad z Nemecka, tak vidíme obrovský rozdiel medzi slovenskou a nemeckou zákazníčkou. V Nemecku sú ženy viac konzervatívnejšie, vyberajú si menej výrazné farby, tmavé potlače, vo veľkom sa darí všetkým čiernym plavkám, jednoduchým strihom a pod.


 
Každoročne predstavíme celosvetovo okolo 20-40 noviniek, ale oveľa viac plaviek (60 - 100) zostane iba v štádiu návrhov vzoriek a nikdy neuzrú svetlo sveta. Vždy, keď sa rozhodujeme, ktoré plavky vyrobiť vo väčšom množstve, dosť pri tom dávame na vkus práve žien zo Slovenska...

- Najčítanejšie -