Presunúť na hlavný obsah

Anjelska tvár a od pása dolu telo, s ktorým urobila biznis: Žiadna retuš a jasný odkaz všetkým!

Zábava

Iskra Lawrence spôsobila v modelingu revolúciu a dokazuje, že táto profesia nie je len pre štíhle ženy!

Nedajte sa!

Dvadsaťpäť ročná Britka odhodlane bojuje za akceptovanie ženských kriviek, ktoré majú ďaleko od dokonalosti. Podľa nej by sa však žiadna žena nemala za seba hanbiť. A rozhodne by nemala počúvať výčitky o svojej postave z úst druhých ľudí či rodiny. Sama sa dokonca stretla s niečím podobným a jej vlastná rodina jej zakazovala nosiť určité kúsky oblečenia, pretože ešte viac zvýrazňovali, že je „tučná“.

Neprehliadnite: Najznámejší mužský magazín si tento raz vybral naozaj nezvyčajnú modelku: Čo na ňu hovoríte vy?

Žiadna retuš

Okrem tohto posolstva bojuje aj za niečo, čo sa dnes stalo samozrejmosťou pre všetky ženy, bez ohľadu na váhu. Retušovanie. Sama odmieta retušovať akékoľvek svoje snímky na Instagrame. Svojej viac ako dvojmiliónovej fanúšikovskej základni pravidelne prináša fotky postavy, ktorá má ďaleko od dokonalosti, ale ako sama tvrdí, tá aj tak neexistuje. „Dokonalosť neexistuje. Som pyšná na to, že mám zdravé telo. Som hrdá na to, že som sa zamilovala do každého jeho kúska, i keď vás verejnosť či médiá nútia si myslieť, že na to, aby ste bola krásna, musíte byť bezchybná a bez celulitídy alebo strií...,“ znie jeden z mnohých odkazov od tejto sympatickej blondíny, ktorá je hrdá na svoju veľkosť 42.

Samozrejme, aj Iskra na sebe pracuje, takže si nemyslite, že ide o vyjadrenia ženy, ktorá je len príliš lenivá na to, aby si zašla do telocvične... Nesnaží sa však držať nezmyselné hladovky či očisty. Byť plus size modelka je pre ňu pocta a udržiavať svoje telo zdravé považuje za niečo, čo by mala robiť každá žena, či už nosí veľkosť 34 alebo 40. A svoju postavu si užíva plnými dúškami, dokonca viac, ako oveľa štíhlejšie ženy.

Mohlo by vás zaujímať: Ženy, ktoré zmenili pohľad na svet modelingu: Niektorým pomohol aj hendikep, ktorý by iné odstavil