Presunúť na hlavný obsah

Ženská postava šesťkrát inak: Typ sexi ženy, aký muži preferujú najviac, má jasné dôvody

Zábava

Ak si myslíte, že muži bažia len po ženách s plochým bruškom, veľmi sa mýlite. Ikonických 90-60-90 je stále v hre, no veľkou konkurenciou sú aj ženy s oveľa plnším krivkami.

Extrémna štíhlosť

Sú ženy, ktorým bola nadelená priam extrémne štíhla postava, za ktorú však nemôžu. Jednoducho priberanie im akosi nejde a i keď pri pohľade na ne mnohí skôr „žasnú“, v podstate za to, že pôsobia anorektickým dojmom nemôžu. Ukážkovým príkladom je herečka Keira Knightley či blogerka Chiara Ferragni. Ženy s takou postavou však upútajú mužov najmenej. Myslíte na to, keď si najbližšie budete chcieť naordinovať zbytočnú hladovku...

Prečítajte si: Týmto veciam sa vyhnite, ak chcete pôsobiť sebavedome: Zmeňte ich vo svoj prospech!

„Normál“

Čo sa rozumie pod postavou normál? Miery 90-60-90? Možno. Pravdou je, že súmerná postava je stále jednou z najžiadanejších pre ženy, ale rovnako tak pre chlapov. S tým nič nenarobíme. Dobrou správou pre všetky je, že s vyšším vekom sa preferencie mužov menia a viac, ako na súmernosť, sa sústreďujú na iné časti nášho tela.

Mohlo by vás zaujímať: Americká kráska sa stala terčom kyberšikany! Píšu o nej, že je tučná a na móle nemá čo robiť!

Chlapčenský typ

Ani prsia, ani zadok, v podstate štíhla, ale chlapčenská postava. Ale tento typ nepatrí medzi ženami medzi obľúbený. A ani medzi mužmi, pretože rovnako ako extrémne štíhla postava, im jednoducho nepríde atratktívna. Našťastie, s touto postavou sa dá pracovať. Teda prsia vám síce pravidelným cvičením (ani zázračnými tabletkami) samé od seba nenarastú, ale sústrediť sa môžete na partie ako zadok a nohy, ktoré si môžete pekne vytvarovať. Práve tieto sú u mužov viac obľúbenejšie ako štvorkový hrudný kôš.

Ako na to môžete nájsť v našom článku: 15 minút drepov, ktoré vám pred letom pomôžu s vašou postavou

Krivky

Boom posledných rokov - krivky. I keď v minulosti boli ženy s krivkami samozrejmosťou, pred pár rokmi boli preferované skôr štíhlejšie postavy. Boky do hry vrátili najmä všetky ženy klanu Kardashianových. Samozrejme, netvrdíme, že práve ony môžu za to, že muži najviac obľúbujú tieto postavy. Ale vďaka nim ich konečne ženy obľubujú samy na sebe. No podľa psychológov je opodstatnenie, prečo muži v konečnom dôsledku uprednostňujú práve ženy, ktoré majú ľudovo povedané „rici aj cici“ a hlavne širšiu panvu prostá: práve tie najviac vnímajú ako potenciálne matky svojich detí. 

Plnoštíhle

Kedy je žena plnoštíhla a kedy ju nazvať obéznou? Čiara medzi týmito dvoma statusmi je veľmi tenká. Každý má merítko úplne iné a najmä v dnešnej dobe sa viac, ako kedykoľvek inokedy, skloňuje označenie plnoštíhla. Sú ženy, ktoré nebažia po veľkosti 36. Možno hlavne preto, že im príroda do vienka nenadelila modelkovské proporcie, ale možno aj preto, že v dnešnej dobe je plnoštíhlosť natoľko spopularizovaná, že samotné ženy sú s veľkosťou 42 viac stotožnené, ako tie so spomínanou 36kou... Navyše, mužov upúta aj to, ak je žena sebavedomá. Takže sebavedomé krásky s plnšími tvarmi sú pre nich jednoducho atraktívnejšie, ako neisté štíhle ženy.

Mohlo by vás zaujímať: Ženy, ktoré zmenili pohľad na svet modelingu: Niektorým pomohol aj hendikep, ktorý by iné odstavil

Vypracované

A ďalším fenoménom dnešnej doby sú ženy vypracovanejšie ako samotný Rambo. To, že sa žena o seba stará nie je zlé, práve naopak, ale prevažne mladé ročníky to nevedia s hmotnosťou činiek akosi odhadnúť. Sto ľudí, sto chutí, no pravdou zostáva, že ženy s pekáčom buchiet a vypracovanejším tricepsom ako má samotný muž, zaujmú len úzku skupinku chlapov. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe