Presunúť na hlavný obsah

Najzdravšie raňajky, s ktorými schudnete: Rýchle, jednoduché, a chutné!

Recepty

Raňajky sú dôležitou súčasťou dňa, a vďaka tomuto chutnému nápadu ich budete milovať.

Ak chcete zhodiť počas leta zopár kíl, a nemáte chuť na drastické diéty, stačí ak všetky sladké variácie raňajok nahradíte touto zdravou alternatívou. Na prípravu najpopulárnejších raňajok vám postačia iba dve ingrediencie, konkrétne avokádo a vajce.

Prečítajte si: Skrytá hrozba ovocia: Kedy a koľko ovocia môžete zjesť, aby ste z neho nepribrali?

Avokádo je výnimočným ovocím práve kvôli tomu, že neobsahuje takmer žiadnu fruktózu, ale veľké množstvo zdravých tukov. Vďaka týmto tukom vás avokádo zasýti na oveľa dlhšiu dobu, ako iné druhy sladkého ovocia. Okrem toho obsahuje vitamíny, a vlákninu, pomocou ktorej si zrýchlite metabolizmus, a časom schudnete.

Vajce je ďalšou skvelou potravinou pre akúkoľvek diétu. Dokáže zasýtiť, a okrem iného dodá vášmu telu dostatočné množstvo proteínu, a bielkovín. Práve preto je obľúbenou potravinou všetkých športovcov.

Postup

Prekrojte avokádo na dve rovnomerné polovice, a pomocou lyžičky vyberte menšiu časť zo stredu avokáda. Obe polovice položte do otvorenej nádoby, alebo na plech vyložený alobalom. Následne na to rozbite jedno vajce do každej z prekrojených polovíc avokáda, a vložte do predohriatej trúby na 15 až 20 minút.

Prečítajte si: Kombinácia potravín, v akej robíte najčastejšie chybu: Aby ste nepriberali, musíte sa zbaviť tohto zlozvyku!

Na záver posypte hotové jedlo korením, morskou soľou, alebo bylinkami. S týmito raňajkami vám chudnutie bude chutiť!

VIDEO: Recept na najzdravšie raňajky

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus