Presunúť na hlavný obsah

Škorpión je rodený manipulátor: Vo vzťahu sa mu musí partner z tohto dôvodu podriadiť

Zhoda partnerov

Škorpióni sa narodili v období od 24.10 do 22.11. a sú silno dominantné bytosti. Aké to teda majú vo vzťahu a s kým si rozumejú najviac?

Škorpión – Baran

Obom znameniam vládne Mars, ktorý do vzťahu prináša dynamiku, no s ňou aj úzko späté  časté rozpory. Vášeň v tomto vzťahu nechýba, no tieto znamenia si aj často protirečia. Baran rád skúma, čo Škorpióna hneď od začiatku nadchne, no jeho žiarlivosť Barana znechucuje a hnevá. Boj o moc medzi partnermi zachádza niekedy až do agresivity. Pre tieto znamenia býva typický krátky, ale nezabudnuteľný vzťah.

Škorpión – Býk

Býk a Škorpión sú v zverokruhu vo vzájomnej opozícii. Začiatok ich vzťahu býva vášnivý, pociťujú veľkú vzájomnú príťažlivosť a radosť zo sexu, no postupom času vzťah často prerastá do problematického kvôli ich rozdielnym názorom. Škorpión je hĺbavý, no často vhodí ostrú pravdu dominantnému Býkovi rovno do očí a vzťah rozbije. Býk spočiatku smúti za strateným vzťahom, no často si skôr nájde trvalého životného partnera, ako opozičný Škorpión. Ak tieto dve znamenia zostanú spolu, je nutné pristúpiť k zásadným vzájomným kompromisom.

Zistite viac: Ste zvedavý, aké znamenie sa hodí najviac ku vám? Zhoda partnerov to odhalí

Škorpión – Blíženci

Vzájomná príťažlivosť týchto znamení je na začiatku ohromujúca. Blíženec si však musí byť vedomý, že vstupuje do vzťahu so žiarlivým partnerom. Škorpión síce najprv svojou magickou príťažlivosťou Blíženca fascinuje, no ten si po čase začne viac ceniť svoju slobodu. Pozor, ak Blíženec opustí Škorpióna prvý, musí to urobiť šikovne a s rozvahou. Inak riskuje, že získa úhlavného nepriateľa.

Škorpión – Rak

Rak je domácky založený a verný, čo žiarlivý Škorpión veľmi ocení, lebo to nenaruší jeho dominantnosť vo vzťahu. Silný Škorpión zase poskytuje Rakovi potrebné zázemie a istotu. Ak k tomu pripočítame ich spoločný živel - vodu, zistíme, že tieto dve znamenia majú veľkú nádej na pevný vzťah. Jedinou prekážkou by mohlo byť prehnané lipnutie partnerov na spoločnom vzťahu. Trochu voľnosti občas nikomu nezaškodí.

Škorpión – Lev

Toto je stretnutie dvoch najsilnejších znamení nášho slnečného zverokruhu. Obe znamenia si musia preukazovať rešpekt a vzdávať si vzájomnú úctu. Kompromisy a rozumné jednanie je v ich spoločnom nažívaní veľmi dôležité. Rovnako aj vzájomná sexuálna súhra je vážnou súčasťou ich života. Ak si sadnú, môžu sa pohnúť ďalej. Dohodnú sa. Lev je totiž citlivý na extrovertnú oblasť, zatiaľ čo Škorpión sa orientuje na introvertnú oblasť. Túžbu po moci si teda Lev môže uplatniť v oblasti spoločenského života a Škorpiónska polovička páru môže vládnuť doma.

Neprehliadnite: Lev je síce nesmierne vášnivý, ale to niekedy nestačí: S týmito znameniami vo vzťahu doslova bojuje

Škorpión – Panna

Panna dovolí Škorpiónovi dominovať. Ten to ocení, no niekedy žiada od Panny priveľa v oblasti sexu za čo ho Panna kritizuje. Kvôli tomu Škorpión partnera hľadá v iných, povoľnejších vodách. Ak však bude k Panne pristupovať pomaly a systematicky, dosiahne postupne svoje. Tento spôsob je pre Pannu prijateľný a keď sa postupne osmelí, môže Škorpióna milo prekvapiť.

Škorpión – Váhy

Silný a dominantný Škorpión potrebuje, aby sa mu jeho partner podriadil. To jemným Váham nerobí veľký problém. Pre obe znamenia je dôležité dobré sexuálne spolužitie, takže ak to funguje v spálni, vzťah je harmonický. Milé a jemné Váhy priťahujú opačné pohlavie, na čo ich plutónsky partner často žiarli. Ak si však Škorpión uvedomí, že jeho vzdušný partner potrebuje voľnosť a Váhy budú menej lietať mimo vzťahu, spoločný život bude pokojnejší a vzťah im dlho vydrží. 

Škorpión – Škorpión

Vzťah dvoch Škorpiónov je plný vášne, náruživosti a nikdy nie je nudný. Vyznačuje sa úprimnosťou a priamočiarosťou, či už v spálni, alebo v práci. Často takýto vzťah fascinuje tých, ktorí majú možnosť dve Marsicko - Plutónske bytosti pozorovať. Vystačia sami, lebo sú obaja hĺbaví a introvertní. Vyznačujú sa vysokou inteligenciou a záľubou v milostných, niekedy až tantrických hrách, čo ich vzťah utužuje. Obaja partneri sa však musia vysporiadať so žiarlivosťou, ktorá je často hlavným problémom v ich živote. 

Mohlo by vás zaujímať: Karmický rok vám môže otvoriť oči: Dátum narodenia odhalí, v ktorom roku ste teraz a čo vás čaká

Škorpión – Strelec

Optimistický Strelec zaujme hĺbavého Škorpióna niekde na svojich cestách za dobrodružstvom. Spája ich spoločný záujem o neprebádané a tajomné veci. Môžu spolu zažiť krásny vzťah založený nielen na sexe, ale aj na citoch a filozofii. Problém nastane, keď žiarlivosť a príležitostný pesimizmus Škorpióna odradí Jupiterského partnera od pevného zväzku. 

Škorpión – Kozorožec

Kozorožec do vzťahu so Škorpiónom prináša istotu a konzervativizmus. Škorpión, ktorý je sám hĺbavý a vážny to kvituje. Prirodzená inteligencia týchto znamení a ich vzájomný rešpekt vytvára vážny vzťah. Škorpión dodáva partnerstvu cit a fantáziu, čo sa v Kozorožcovi zúročí. Ten na oplátku Škorpióna posilňuje v oblasti financií. Tieto silné a vyspelé znamenia spolu vydržia dlho, len by sa mali jeden druhému viac otvárať. 

Škorpión – Vodnár

Vzdušný a slobodomyseľný Vodnár a jeho záľuby mimo domu často hnevajú žiarlivého a majetníckeho Škorpióna. Obaja sú inteligentní a majú dar vidieť do duše iných. To im môže veľmi pomôcť v prípade, že by sa napriek veľkým rozdielom v ich povahách rozhodli zostať spolu. Škorpión by mal byť opatrný v sexuálnej oblasti a od Vodnára by nemal očakávať veľkú náruživosť. Ak mu dopraje slobodu a voľnosť, Vodnár ho občas prekvapí peknými chvíľkami milovania. Je však otázne, či to sexuálne založenému Škorpiónovi bude stačiť.

Škorpión – Ryby

Spojenie týchto dvoch vodných znamení tvorí krásny trigón ktorý predstavuje priaznivý astrologický aspekt. Silný Škorpión rád poskytne jemnej Rybe ochranu a dovolí jej čerpať z neho silu. Ocení hlbokú vzájomnú príťažlivosť a v neposlednom rade aj sexualitu. Rybe nevadí ani majetnícky pud Škorpióna, ktorý ju podnecuje k umeleckej činnosti a rozvíjaniu vlastnej fantázie. Niekde hlboko v ich spoločnom sne je absolútne splynutie do jedného a premena v božské bytosti.