Presunúť na hlavný obsah

Lev je síce nesmierne vášnivý, ale to niekedy nestačí: S týmito znameniami vo vzťahu doslova bojuje

Zhoda partnerov

Najsilnejšie a najdominantnejšie znamenie zverokruhu je, ako inak, Lev. Od 23.7. až 23.8. sa narodili ľudia, ktorí sú plní vášne a málokedy ju vedia potlačiť. Stačí to však vo vzťahu?

Lev – Baran

Dve ohnivé znamenia sú rovnaké a predsa iné. Vzájomne sa dopĺňajú, väčšinou bez vážnejších hádok a komplikácii. Baran by však nemal zabúdať na časté chválenie Leva, ktorý si na to potrpí. Lev ho za to odmení intenzívnou ohnivou vášňou, ktorá bude korením ich spoločného, väčšinou dlhodobého života. Občasné egoistické maniere oboch znamení sem tam prinesú konflikty, ktoré si medzi sebou ohnivo, ale s láskou vysvetlia a vzájomne sa pochopia. Čo si o tom budú myslieť susedia, to je ich vec. 

Čítajte: Baran je dominantný a rád sa presadzuje: Aké znamenie sa k nemu hodí do vzťahu najviac?

Lev – Býk

Lev je v horoskope najsilnejším znamením a s Býkom, ktorý je rád dominantný, bojujú o moc. Vo vzťahu by pritom mala vládnuť predovšetkým spoločná láska. Ohnivý a aktívny Lev je v súboji s pomalším, neústupčivým a zemitým Býkom. Oboch rozdiely v živloch hnevajú. Kvadrát medzi znameniami tvorí v dlhodobom vzťahu nesúlad. Vzťah medzi Býkom a Levom preto často končí krátko po tom, čo opadne prvotné vzájomné okúzlenie.

Lev – Blíženci

Lev je rád, keď je obdivovaný, no zároveň je veľkorysý a tvorivý. Blíženci majú tiež veľa nápadov, ako sa vo vzťahu nenudiť. Ak si obaja uvedomia svoje slabosti a zachovajú si vzájomnú tolerantnosť, napríklad Blíženec pochváli Leva a Lev ocení Blížencovu všestrannosť, vydržia spolu roky. Lev by si mal dať pozor, aby Blíženca zbytočne nevychovával. To jeho vzdušný spoločník nemusí niesť najlepšie.

Lev – Rak

Lev dáva Rakovi pocit istoty a domova. Račie nálady chápe, berie ich ako dramatický prejav a nerobí z nich veľkú vedu. Rak mu to nezabudne a pochváli ho hneď, ako ho náladovosť prejde. Medzi týmito dvoma naozaj rozdielnymi znameniami zvykne prevládať prekvapujúca zhoda a spája ich aj láska k umeniu.

Lev – Lev

Pýcha a hrdosť dvoch Levov sa často stane prioritou, ktorá súperí s ušľachtilým citom, ktorý by mal vo vzťahu dvoch ľudí dominovať. Obaja chcú vo vzťahu veľa dokázať a byť vo všetkom prví. V partnerstve pri tom nejde o súperenie, ale o lásku, ktorou partnera nezištne zahŕňame. Ak sa spoja dve úprimné levie srdcia, dokážu veľa urobiť nielen pre svoj vzťah, či rodinu, ale pre celé ľudstvo!

Mohlo by vás zaujímať: Ženská sexualita a nevera podľa znamenia: Blíženci túžia po nespútanom sexe, Ryby sú falošné

Lev – Panna

Sebavedomý Lev je rád stredobodom pozornosti. Panna je pracovitá a nevadí jej, že vo vzťahu hrá druhé husle. Často má podriadenú úlohu krku, ktorý šikovne krúti levou hrivou. Lev na oplátku znesie kritiku Panny, aj keď je rád najlepší. Je rád, ak mu výčitky povie partner doma v súkromí, ako by mal zažiť trapas na verejnosti. Pekné spolužitie Leva a Panny môže pokaziť akurát nesúlad v sexuálnej oblasti, no optimistický Lev aj tu dokáže Pannu povzbudiť, aby z nej opadli okovy zdržanlivosti. Keď sa mu podarí svojim ohňom zapáliť jej živočíšnu vášeň, Panna ho veľmi milo prekvapí.

Lev – Váhy

Váhy v tomto vzťahu musia urputne brzdiť Levovu veľkú vášeň,  no časom sa zosúladia. Obe znamenia sú spoločenské a obľubujú divadelné umenie. Najmä v dramatických scénach sa často ako diváci presviedčajú o tom, aké nutné je diplomatické spolunažívanie. Dvaja kultivovaní partneri sa tak postupne spoja do krásneho zväzku, ktorý bude tešiť zrak i srdce okolia, v ktorom sa nachádzajú.

Lev – Škorpión

Toto je stretnutie dvoch najsilnejších znamení nášho slnečného zverokruhu. Obe znamenia si musia preukazovať rešpekt a vzdávať si vzájomnú úctu. Kompromisy a rozumné jednanie je v ich spoločnom nažívaní veľmi dôležité. Rovnako aj vzájomná sexuálna súhra je vážnou súčasťou ich života. Ak si sadnú, môžu sa pohnúť ďalej. Dohodnú sa. Lev je totiž citlivý na extrovertnú oblasť, zatiaľ čo Škorpión sa orientuje na introvertnú oblasť. Túžbu po moci si teda Lev môže uplatniť v oblasti spoločenského života a Škorpiónska polovička páru môže vládnuť doma.

Lev – Strelec

Tieto dve znamenia sú plné sily a ohňa. Ak si dobre sadnú, môže medzi nimi panovať veľké porozumenie. Strelec má svoje hodnoty a túži po dobrodružstvách, v ktorých ho Lev ochotne podporí. Strelec za každú cenu nepotrebuje byť stredobodom pozornosti, čo zase vyhovuje Levovi. Strelec vie vystihnúť správnu chvíľu, kedy má Leva vyzdvihnúť a navzájom si poskytujú veľa lásky, úprimnosti a slobody.

Lev – Kozorožec

Optimistický a srdečný Lev dokáže konzervatívneho Kozorožca roztopiť a Kozorožec zas vie cúvnuť do úzadia, aby umožnil Levovi zažiariť v jeho celej nádhere. Kozorožec si počká na svoju príležitosť a dočasne sa prispôsobí Levovi, ak z toho čosi má. Vzťah dvoch odlišných ľudí spája túžba po kariére a udržiavanie tradícií. Často sa však stáva, že srdečný a vášňou horiaci Lev pri chlade Kozorožca hasne a uteká  zo vzťahu.

Neprehliadnite: Karma a jej vplyv na znamenia zverokruhu: Vodnár by sa mal zbaviť komplexov, Lev by mal povoliť zo svojich záujmov

Lev – Vodnár

Dve silné, pozitívne naladené osobnosti na začiatku prežívajú pekné dobrodružstvo. Napriek Levovej srdečnej povahe mu však viac záleží na vonkajších záležitostiach. Vodnár je zase viac zameraný na duchovno a nedá si rozkazovať ani od najsilnejšieho znamenia v zverokruhu. Lev dodržuje tradície, zatiaľ čo Vodnár je revolucionár a inovátor. Vzniká tu konflikt záujmov, ktorý často vedie k tomu, že Vodnár ubzikne Levovi skôr, ako sa kráľ zvierat rozhodne "dať mu kopačky".

Lev – Ryby

Ryba býva často pasívna a obdivuje žiariaceho Leva. Ten so svojou ohnivou povahou hľadá aktívneho partnera, ktorý mu bude veľa dávať, nielen prijímať. Citlivosť Ryby začne Levovi postupne liezť na nervy, čo empatická Ryba rýchlo vycíti a prekvapenému Levovi odpláva. Ak chcú tieto znamenia zostať spolu, je dobré spojiť fantáziu Ryby a tvorivosť Leva do zmysluplnej činnosti. Lev pri nej vynikne a Rybka nájde citové uspokojenie. Môže ňou byť napríklad charitatívna, alebo umelecká činnosť.