Presunúť na hlavný obsah

S Blížencami vo vzťahu: S Vodnárom im to klape, ale ktoré znamenie po ich boku je najviac žiarlivé?

Zhoda partnerov

Blíženci sa narodili v rozpätí od 22.5. až do 21.6. a patria medzi vzdušné znamenia, ktoré potrebujú neustálu aktivitu, drive i slobodu. Ako to majú vo vzťahoch?

Blíženci – Baran

Blíženci sú intelektuálni, rýchli a produktívni. Radi sa spájajú s aktívnym Baranom. Baví ich to však len dovtedy, kým je to pre nich zaujímavé. Keď sa zo vzťahu vytratí fantázia a komunikácia sa zastaví na bode mrazu, často odchádzajú. Ak však Baran dokáže tolerovať Blížencom ich náladovosť, môže im to relatívne dobre a hladko fungovať. V takomto vzťahu je nevyhnutné zosúladiť Baranove dominujúce fyzické aktivity a intelektuálne aktivity, ktoré sú typické pre Blížencov. 

Blíženci – Býk

Znamenia, ktoré po sebe nasledujú si odovzdávajú skúsenosti ako štafetu. V tomto prípade by bolo všetko v poriadku, akurát Blíženca niekedy hnevá pomalosť typická pre Býka. Na druhej strane Blíženca Býk priťahuje svojou krásou a umeleckými vlohami. Býk na Blížencovi obdivuje jeho všestrannosť a životaschopnosť. Tieto dve znamenia skôr vidíme ako kolegov v práci, nie životných partnerov či manželov. 

Mohlo by vás zaujímať: Žena Býk je citlivá a romantická, muž sa rád obzerá po iných: Aký partneri sú teda pre nich vhodní?

Blíženci – Blíženci

Rovnaké znemenia si v partnerskom živote buď dokonale rozumejú, alebo sa spolu nudia. Vzťah dvoch premenlivých Blížencov môže dobre fungovať v prípade, že nájdu vzájomný kompromis a odolajú vážnym zvodom ostatných znamení. Príťažlivosť je medzi nimi prechodným javom. Ak si navzájom doprajú dostatok voľnosti, spoločné intelektuálne záujmy ich môžu udržať spolu.

Blíženci – Rak

Blíženci sú pomerne rozlietaní, čo môže domácky založeného Raka zraňovať. Blíženec je hravý a často si neuvedomí dopad jeho slov a výčitiek, ktoré v skutočnosti nemyslí tak vážne, ako ich jeho partner berie. Citlivý Rak im neporozumie a urazí sa. Vznikajú tak zbytočné nezhody, ktoré Rak často Blížencovi vyčíta. Ten sa zo začiatku môže pokúsiť obrátiť problém na žart, no Rak to zväčša nepochopí a Blíženec sa pri ňom začne nudiť. To môže vyústiť až do toho, že začne zábavku hľadať inde.

Blíženci – Lev

Lev je rád, keď je obdivovaný, no zároveň je veľkorysý a tvorivý. Blíženci majú tiež veľa nápadov, ako sa vo vzťahu nenudiť. Ak si obaja uvedomia svoje slabosti a zachovajú vzájomnú tolerantnosť, napríklad Blíženec pochváli Leva a Lev ocení Blížencovu všestrannosť, vydržia spolu roky. Lev by si mal dať pozor, aby Blíženca zbytočne nevychovával. To jeho vzdušný spoločník nemusí niesť najlepšie.

Blíženci – Panna

Spoločným vládcom oboch znamení je posol bohov, Merkúr. Práve on často spojí tieto dve znamenia do zväzku. Po odznení prvých vášní a počiatočného okúzlenia však často Panna kritizuje Blíženca v snahe vylepšiť vzťah. Blíženec to však berie ako obmedzovanie a zo vzťahu sa snaží uniknúť. Nakoniec sa vráti, no zranená a nepochopená Panna sa uzavrie do seba a udržať vzťah potom pomôže len spoločná komunikácia, ktorá by týmto znameniam nemala robiť problém. Stačí, keď budú obaja naozaj chcieť. 

Neprehliadnite: Pre týchto mužov máte slabosť podľa mesiaca, v ktorom ste sa narodili: Platí to aj na vás?

Blíženci – Váhy

Tieto vzdušné znamenia spája ich spoločný živel, ktorým je predovšetkým  intelekt. Vzájomná príťažlivosť medzi Blížencom a Váhami je veľká. Aj keď pominie prvotné okúzlenie a vášeň, majú sa tieto dve znamenia spolu vždy o čom porozprávať. Blíženec by nemal zabudnúť, že Váham vládne Venuša. Mali by spolu chodiť do spoločnosti a na kultúrne podujatia. Tu môže Blíženec vyniknúť a zaujať svojim darom reči, pričom ho jeho partner bude šarmantne a diplomaticky viesť. Spokojnosť je tak na oboch stranách takmer istá.

Blíženci – Škorpión

Vzájomná príťažlivosť týchto znamení je na začiatku ohromujúca. Blíženec si však musí byť vedomý, že vstupuje do vzťahu so žiarlivým partnerom. Škorpión síce najprv svojou magickou príťažlivosťou Blíženca fascinuje, no ten si po čase začne viac ceniť svoju slobodu. Pozor, ak Blíženec opustí Škorpióna prvý, musí to urobiť šikovne a s rozvahou. Inak riskuje, že získa úhlavného nepriateľa.

Blíženci – Strelec

Obe znamenia sú živé, nepokojné a slobodomyseľné, čo by ich na prvý pohľad mohlo spájať. Opozícia medzi nimi je však dosť poznateľná. Veselý a priamy Blíženec začne postupom času Strelca kritizovať za jeho obľúbené filozofovanie, čo sa pochopiteľne Strelca dotkne. Oheň Strelca, ktorý mohol byť pozvoľna a dlho rozdúchavaný vzduchom Blíženca náhle vzplanie ako fakľa. Vzťah potom často zhorí vo vášnivom ohni vzájomných protirečení.

Blíženci – Kozorožec

Rozdielnosť typických živlov týchto znamení - vzduchu a zeme sa prejavuje veľmi výrazne. Prelietavosť Blíženca veľmi hnevá verného a konzervatívneho Kozorožca. To, čo by pre iné znamenie bolo vzletné a zábavné, chladný Kozorožec nedokáže tolerovať. Vzájomný kompromis je jediným riešením, ako vzťah udržať, inak bude Blíženec veľmi rýchlo za horami a dolami.

Čítajte tiež: Ženy narodené v tomto znamení si dokážu omotať muža okolo prsta raz-dva: Zaľúbia sa väčšinou do nesprávneho 

Blíženci – Vodnár

Vzťah dvoch vzdušných znamení prebieha ľahko, harmonicky a bez problémov. Revolučnému Vodnárovi intelektuálny Blíženec vyhovuje a cíti sa s ním príjemne. Vodnár dáva Blížencovi potrebnú oporu a zabezpečuje mu stabilitu. Vzájomne si v partnerstve doprajú určitú voľnosť a ak aj napriek sympatiám a harmonickej súhre týchto znamení nezostanú v manželskom zväzku, ostanú z nich naďalej dobrí kamaráti.

Blíženci – Ryby

Ryba je citlivé a empatické znamenie, ktoré prirodzene priťahuje zvedavého Blíženca. Ten svojou prelietavosťou Rybu zraňuje a ona sa utieka k ružovým snom o náprave svojho partnera . Po triezvom zvážení situácie sa však často stane, že Ryba odpláva do svojich vôd a Blíženec odletí preč ako čajka za ďalšou vyhliadnutou korisťou.

- Najčítanejšie -