Presunúť na hlavný obsah

Panny sú spočiatku vo vzťahu hanblivé a zdržanlivé: Toto znamenie v nej vie však prebudiť sexuálny apetít

Zhoda partnerov

Tie, ktoré sa narodili od 24.8. do 23.9. sa spájajú so znamením Panny. Vo vzťahoch sú spočiatku hanblivé a zdržanlivé, no potom...

Panna – Baran

Panna je veľmi zdržanlivá, čo môže Barana často hnevať. Baran, ako každé ohnivé znamenie potrebuje prekonávať zložité prekážky. Práve preto si začne s Pannou, ktorá keď v sebe nájde odvahu a prekoná svoju hanblivosť, ukáže Baranovi iné dimenzie lásky. Ich rozdielne charaktery dokážu spolu prekvapivo dobre existovať. Dôležité je však, aby Baran Pannu vypočul. Ona mu potom dovolí bez zbytočnej kritiky experimentovať.

Panna – Býk

Býka niekedy odrádza prílišná hanblivosť Panny, no zhoda živlov tieto znamenia predsa len nakoniec privedie k súladu. Ak Panna dovolí trpezlivému Býkovi roztopiť jej prvotné zábrany, vznikne pevný, dlhodobý vzťah založený na vzájomnej dôvere a pokojnej láske. Panna si musí dať pozor na prehnané kritizovanie a Býk by mal upustiť od prílišného sexuálneho experimentovania.

Zistite: Karma a jej vplyv na znamenia zverokruhu: Vodnár by sa mal zbaviť komplexov, Lev by mal povoliť zo svojich záujmov

Panna – Blíženci

Spoločným vládcom oboch znamení je posol bohov, Merkúr. Práve on často spojí tieto dve znamenia do zväzku. Po odznení prvých vášní a počiatočného okúzlenia však často Panna kritizuje Blíženca v snahe vylepšiť vzťah. Blíženec to však berie ako obmedzovanie a zo vzťahu sa snaží uniknúť. Nakoniec sa vráti, no zranená a nepochopená Panna sa uzavrie do seba a udržať vzťah potom pomôže len spoločná komunikácia, ktorá by týmto znameniam nemala robiť problém. Stačí, keď budú obaja naozaj chcieť. 

Panna – Rak

Voda sa tu pekne snúbi so zemou. Prítulný Rak netlačí na Pannu a nenúti ju rýchlo vstúpiť do blízkeho vzťahu a ona to dokáže oceniť. Rak Panne toleruje občasnú kritiku a chápe, že ňou chce len posunúť vzťah ďalej. Panna pri Rakovi rozvíja svoju fantáziu a Rak sa učí zamerať sa na detaily. Rak a Panna si rozumejú aj po finančnej stránke. Zažijú spolu pokojný vzťah, ktorý si občas okorenia tichou domácnosťou, aby sa večer mohli pekne udobrovať.

Čítajte viac: Ženy v znamení Raka sú citlivé a vášnivé: Majú však jednu vlastnosť, ktorá im vzťahy s mužmi nabúrava

Panna – Lev

Sebavedomý Lev je rád stredobodom pozornosti. Panna je pracovitá a nevadí jej, že vo vzťahu hrá druhé husle. Často má podriadenú úlohu krku, ktorý šikovne krúti levou hrivou. Lev na oplátku znesie kritiku Panny, aj keď je rád najlepší. Je rád, ak mu výčitky povie partner doma v súkromí, ako by mal zažiť trapas na verejnosti. Pekné spolužitie Leva a Panny môže pokaziť akurát nesúlad v sexuálnej oblasti, no optimistický Lev aj tu dokáže Pannu povzbudiť, aby z nej opadli okovy zdržanlivosti. Keď sa mu podarí svojim ohňom zapáliť jej živočíšnu vášeň, Panna ho veľmi milo prekvapí.

Panna – Panna

Dve Panny vo vzťahu veľmi vystihuje pravidlo, že podobné sa priťahuje s podobným a rovnaké s rovnakým. Ich vzťah buď bezchybne funguje, alebo sa spolu nudia. V tom druhom prípade sa partneri buď rozdelia, alebo pracujú od rána do večera, aby zabudli na útrapy lásky, do ktorých ich osud zavial. Častou príčinou rozchodu býva záľuba v kritizovaní a na druhej strane neznášanlivosť kritiky ich samých. Obaja radi dookola rozpitvávajú maličkosti a často zabúdajú, že na nich nezáleží, ale podstatná je hlavne láska.

Panna – Váhy

Panna má rada v živote systém a poriadok. Váhy do jej života preto vnesú čerstvý vietor, ktorý by Panna mala prijať a zbytočne nekritizovať. Váhy sú totiž občas záhaľčivé a míňajú peniaze na zbytočnú parádu. Obe znamenia majú rady jemnosť a pohodu. Preto by si hneď na začiatku mali vymedziť hranice odkiaľ pokiaľ a budú spolu dobre vychádzať.

Panna – Škorpión

Panna dovolí Škorpiónovi dominovať. Ten to ocení, no niekedy žiada od Panny priveľa v oblasti sexu za čo ho Panna kritizuje. Kvôli tomu Škorpión partnera hľadá v iných, povoľnejších vodách. Ak však bude k Panne pristupovať pomaly a systematicky, dosiahne postupne svoje. Tento spôsob je pre Pannu prijateľný a keď sa postupne osmelí, môže Škorpióna milo prekvapiť.

Panna – Strelec

Tieto dve znamenia sú dosť odlišné. Panna má rada vo veciach i v živote systém a poriadok. Strelec je dobrodružný typ a nerád veci plánuje príliš dopredu ako Panna. Vo vyššom veku by sa tieto dve znamenia mohli dať dokopy. Panna poskytne Strelcovi rodinné zázemie a on jej na oplátku ponúkne pestrý život. Obe znamenia často spája filozofia a duchovno.

Neprehliadnite: Váš karmický rok vám môže otvoriť oči: Dátum narodenia odhalí, v ktorom roku ste teraz a čo vás čaká

Panna – Kozorožec

Kozorožcovi vládne prísny pán času - Saturn. Panna má rada dôslednosť a cit pre detail, preto mu vyhovuje. Vzájomne ich spája praktickosť, šetrnosť a spoločné záujmy. Vždy sa majú o čom porozprávať. Rovnaký pohľad majú aj na oblasť sexuality. Ich láska isto nie je taká vášnivá, ako u ohnivých znamení, ale vyhovuje obom. Tieto znamenia sa dávajú dokopy po zrelej úvahe a vydržia spolu dlho.

Panna – Vodnár

Obe znamenia sú orientované skôr technicky. Panna ovláda klasické odvetvia a Vodnár sa zaujíma o novinky, za čo ho Panna často obdivuje. Vodnár si u Panny váži jej systémovosť, ktorá jemu chýba. Preto tieto znamenia často spolupracujú. So sexualitou majú však trochu problém. Panna má rada stabilitu a vernosť, zatiaľ čo Vodnár večne niekde lieta. To Pannu dosť hnevá, vie ho však pochopiť, veď sama je pod vládou pohyblivého Merkúra. Ak Vodnár dokáže Panne tolerovať občasnú kritiku a Panna prehliadne Vodnárove úlety, dokážu spolu existovať.

Panna – Ryby

Opozícia znamení v zverokruhu neznamená vždy len nesúlad. Tieto dve znamenia sa síce nepriťahujú na prvý pohľad, no keď sa spoznajú, pochopia, že sa jeden od druhého môžu veľa naučiť. Ryba pláva vo svojich snivých vodách a je plná fantázie. Panna je pragmatická a Rybu uzemní a uvedie do reálneho života na Zemi. Ak je to Ryba ochotná prijať, obe strany sú spokojné a Panna sa zas pod vplyvom Ryby stáva vnímavejšia k veciam medzi nebom a zemou.