Najprv sa mi vysmievali, teraz mi závidia: Rečová vada mi pomohla dopracovať sa k práci snov

Koľkí z vás v mladosti bojovali s „hendikepom“, za ktorý sa im rovesníci vysmievali priamo do očí?

Všetko zlé, môže byť na niečo dobré...

Všetko zlé, môže byť na niečo dobré...

Zdroj: Profimedia

Zničené sebavedomie

Deti do kážu byť kruté. Najmä v mladom veku, kedy sa vysmievajú za každú hlúposť. Niečím podobným si prešla aj Martina, ktorú odmalička trápila rečová vada. Martina patrila medzi tie deti, ktoré "račkovali", no jej rodičia to v podstate nijako neriešili. V tej dobe sa nebrávali deti kvôli tomuto logopédovi. Skôr čakali, že sa s tým popasuje sama, útoky a posmech od spolužiakov odignoruje a nejako z toho „vyrastie“... No nestalo sa tak. Práve naopak. Výsmech od spolužiakov z nej urobil introverta, ktorý sa vyhýbal spoločnosti, ľudom a aj na verejnosti rozprávala, keď to bolo len nutné. Vďaka tomu, že nechodila po škole von s priateľmi, sústredila sa len na učenie. A v ňom vynikala. Najmä anglický jazyk bol práve tým predmetom, ktorý milovala najviac, lebo jej vada pri rozprávaní v tomto jazyku takmer zanikla. 

Prečítajte si: Kolegyňa odišla za prácou do zahraničia: Život ako pozlátko, no v skutočnosti nás takto všetkých klamala

Strednú školu prešla podobným štýlom ako základnú. Od rána do večera sa venovala učeniu, zapísala na všetky kurzy v anglickom jazyku a doslova v ňom excelovala. Preto pri výbere vysokej školy neváhala a vybrala si štúdium manažmentu v tomto jazyku. Počas výšky sa konečne oťukala, a keďže všetky vyučovacie hodiny prebiehali v angličtine, nehanbila sa rozprávať. Po skončení štúdia prišlo na rad hľadanie práce. A opäť kameň úrazu. Keďže sa zaujímala o pozície manažérky, musela rozhodne pôsobiť sebavedome. No to Martinu opustilo v okamžiku, keď sa opäť musela na pohovore odprezentovať v rodnom jazyku. V tých momentoch sa jej vybavila všetka tá šikana zo školských čias, a ustráchanou prezentáciou veľký dojem neurobila. Dlhé mesiace bojovala so svojim strachom a úzkosťou, až sa rozhodla urobiť veci inak. Naopak. 

Neprehliadnite: Šéf si zavolal ženu do kancelárie a povedal jej, aby začala nosiť podprsenku: Jej reakcia vás prekvapí

Najlepšie rozhodnutie 

Martina si uvedomila, že jej strach z rozprávania v slovenčine a psychická bariéra len tak neustúpia, preto sa rozhodla nájsť si pozíciu, kde bude rozprávať len v angličtine a vycestovala do zahraničia. Šťastie sa rozhodla skúsiť priamo v Londýne. So svojou perfektnou znalosťou ich domáceho jazyka, titulom manažérky a sebavedomím, ktoré má, len ak rozpráva angličtinou, uspela hneď na prvom pohovore. A dostala prácu, za ktoré by ostatné ženy „vraždili“. Ako manažérka luxusného butiku priamo v Londýna začala žiť život, o ktorom ako školáčka ani zďaleka nesnívala. I keď v mladosti doslova trpela, dnes je rada, že je presne tam, kde je. Ako sama hovorí, všetko zlé, je predsa na niečo dobré. A skúsiť štastie vonku považuje za najlepšie rozhodnutie vo svojom živote. Ak sa občas objaví doma a stretne svojich bývalých spolužiakov, už sa jej nesmejú. Práve naopak. Otvorene jej závidia...

Mohlo by vás zaujímať: Neznášam svoju prácu: Túto vetu si už viac nepoviete, ak urobíte toto...

Foto:
Profimedia
Zdroj:
rv

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články


Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba