Presunúť na hlavný obsah

10 dôvodov na šťastie, ktoré by sme si mali vrývať do pamäti každý deň

Zábava

Vždy keď sa z človeka začne stávať ufrfľaný a náladový "prežívač" života, je potrebné pripomenúť si to, že máme tie najväčšie cennosti, o akých niektorí môžu len snívať.

1. Ráno sa zobudíte a je vám fajn

Nič vás nebolí. Zobudíte sa v teple, v domove a s príjemným pocitom bezpečia. Jediné, čo vám kazí ráno je vaša pohodlnosť. Nie každý má ale to šťastie. Niektorí sa rodia bez domova, v pocite strachu a nikdy nepocítia, čo je to komfort domova.

2. Naše telo, náš chrám

Milujte svoje telo. No a čo, že má nedostatky, to vnímate len vy tak. Buďte radi, že ste celý a môžete žiť plnohodnotný život. Na atraktívnosti sa dá stále popracovať, no za zdravie by sme mali ďakovať každý deň.

10 dôvodov, pre ktoré je dnes vzácne mať po boku šťastnú ženu

3. Na raňajky si môžete dopriať to, na čo máte chuť

Smoothie, chrumkavé croissanty alebo miska ovocia, ktorá je naaranžovaná ako fotografia k receptu z knihy. Ani rožok s maslom nie je zlý. Každopádne, vedzte, že niektorí ľudia na svete nemajú ani za celý deň jedny vaše raňajky.

4. Stereotyp v podobe chodenia do práce

Každý deň práca a dokola to isté. Sedieť osem hodín v kancelárii dá poriadne zabrať, však? Len začiatkom mája sme oslávili Sviatok práce. Ten mimochodom vybojovala staršia generácia. Oni museli pracovať dvanásť alebo štrnásť hodín a verte, že rozhodne to nebolo také pohodlné ako v kancelárii. 

5. Vymoženosti tejto doby

Pre mnohých nepredstaviteľné, ale verte, že táto doba priniesla aj veľa výhod. Cesta z práce či už autom alebo mestskou dopravou nám uľahčila život. Predstavte si tu únavu, keby ste chodili do práce pešo sedem kilometrov a späť tiež.

6. Prídete z práce a čakajú vás doma deti

Alebo ich rovno idete vyzdvihnúť priamo z práce. Sú plné energie a bez starostí. Nehnevajte sa na ne, vážte si ich. Sú to jediné tvory, ktoré vám dokážu zlepšiť náladu, dodať energiu a dať zmysel života. 

7. Sú to aj priatelia, ktorí nám poskytujú prvú pomoc

Mať okolo seba priateľov nie je také jednoduché ako keď sme boli deti. Prežijú len tí najdôveryhodnejší a najvernejší. Vážte si ich. 

8. Doma máte oporu

Ten pocit, keď prídete domov a máte tam niekoho, o koho sa môžete oprieť. Aj v ťažkých chvíľach. Aj toto je šťastie. Namiesto toho, aby sme si tieto vzácne chvíle strážili, frustrovaní si vybíjame nahromadenú energiu na našich najbližších.

Prečítajte si: 7 vlastností ženy, ktoré ju robia atraktívnejšou bez ohľadu na vek

9. Večer si môžete vyložiť nohy a dať si pohár vínka

Vedieť si vychutnať domácu pohodu je tiež šťastie. Predsavte si, koľko žien je vo vlastnom domove týraných a každý deň v strese. Štatistiky takýchto prípadov pritom neodhaľujú reálny počet, veľa z nich hrdinsky o tom mlčí.

10. Užívajme si slobodu, kým ju tu máme

Sloboda, o akej sa nám pred rokmi ani nesnívalo. Dnes ju máme, no ako keby sme si ani neuvedomovali, ako nám je vlastne vďaka nej dobre. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus