Fashion LIVE!: Francúzski fashionisti uznávajú slovenskú módu

Aktuálny 4. ročník podujatia Fashion LIVE! prinesie vo svojom bohatom programe aj zaujímavých zahraničných hostí z francúzskeho módneho sveta.

Už v októbri si na Fashion LIVE! 2016 budete môcť vychutnať zaujímavú kolekciu mladej francúzskej dizajnérky Clary Daguin

Už v októbri si na Fashion LIVE! 2016 budete môcť vychutnať zaujímavú kolekciu mladej francúzskej dizajnérky Clary Daguin

Zdroj: Fashion LIVE!

Do  poroty zasadne uznávaný módny žurnalista Phillipe Purhashemi a na prehliadkovom móle predstaví svoju najnovšiu kolekciu BODY ELECTRIC dizajnérka Clara Daguin. Už v októbri si na Fashion LIVE! 2016 budete môcť vychutnať zaujímavú kolekciu mladej francúzskej dizajnérky Clary Daguin, ktorá sa pre svoj unikátny štýl zaradila k nádejným módnym talentom. Clara vyštudovala grafický dizajn a následne získala magisterský titul z módneho dizajnu na ENSAD v Paríži, kde sa narodila a v súčasnosti aj pôsobí. Vo svojej tvorbe dokonalo kombinuje precíznu ručnú prácu s napredujúcou technológiou. „Rada experimentujem s materiálmi a rada vyrábam veci vlastnoručne,“ dodáva dizajnérka.

Jej kolekcia BODY ELECTRIC predstavuje súhru remesla, ručnej práce a technológií, ktorých kombinácia prinesie úplne novú dimenziu estetického vyjadrenia. Samotná kolekcia je odrazom rastúcej závislosti na informáciách prostredníctvom moderných technológií. Za svoj vzor a inšpiráciu považuje slávnu módnu dizajnérku Iris Van Herpen. „Jej tvorba je super experimentálna. Obsahuje množstvo náročnej ručnej práce, precízne detaily či nové techniky spracovania a zvláštne materiály,“ upresňuje Clara.

Ďalším významným hosťom bude francúzsky módny žurnalista Phillipe Purhashem, ktorý bude jedným z členov poroty Fashion LIVE!. Aj jeho hlas zaváži v rozhodovaní o tom, ktorí z dizajnérov si odnesú ocenenia Fashion LIVE! AWARDS 2016. Očakávané odovzdávanie cien v kategóriách Fresh Dizajnér, Najlepšia Fashion Show, Tvár Fashion LIVE! a Najlepší Dizajnér Fashion LIVE! bude prebiehať v posledný prehliadkový večer podujatia v priestoroch bratislavskej Starej Tržnice 19.-21. októbra 2016. Ak sa dovtedy túžite naučiť po francúzsky, aby ste mohli poklebetiť s významnými hosťami z krajiny galského kohúta, teraz je ten správny čas. Francúzsky inštitút vás od 16.9.2016 dostane vďaka kurzom francúzštiny do formy.

Foto:
Fashion LIVE!
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba