Presunúť na hlavný obsah

Päť dôvodov, ktoré dokážu ublížiť vzťahu rovnako ako nevera. Ak sú aj v tom vašom, tak máte asi problém

Partnerské vzťahy

Hovorí sa, že nevera zabíja vzťah. Samozrejme, o tom niet najmenších pochýb. No sú tu aj iné aspekty, ktoré dokážu dať vášmu vzťahu nadobro stopku.

Nedôvera

Najväčší kameň úrazu všetkých začínajúcich, ale aj tých dlhoročných vzťahov. Dôvera je, teda by mala byť, samozrejmosťou rovnako ako láska. Takže, ak vo vašom vzťahu chýba, verte, že dlho šťastní byť nemôžete. Ak partnerovi nedôverujete, máte problém. Rovnako tak, ak on nedôveruje vám. Skúste si tento problém čo najskôr vyriešiť, inak to v konečnom dôsledku môže mať vážny dopad na vašu spoločnú budúcnosť.

Psychický teror

Nielen fyzické násilie je odsúdeniahodné. Rovnako na tom je aj to psychické, ktoré sa vo svojej podstate horšie dokazuje. Nezanecháva žiadne viditeľné stopy ako modriny, ale ubližuje rovnako. Najviac sa môže podpísať na vašom psychickom zdraví, ako aj sebaúcte. Neustále nadávky, ponižovanie či nátlak môže viesť k poruchám, ktoré si so sebou ponesiete celý život. Naozaj potrebujete také niečo vo vzťahu?

Mohlo by vás zaujímať: Osem znakov, ktorými ľahko zistíte, že ste si s partnerom súdení: Body dva a osem sú priam nevyhnuté

Rozdielne plány

Ak sa nachádzate v dlhodobom vzťahu, no vaše predstavy o budúcnosti sú diametrálne rozdielne, niekde je problém. Po rokoch chodenia by ste sa mali zhodnúť na veciach, akými sú spoločné bývanie, budúcnosť, rodina... Ak sa váš partner k týmto témam odmieta vyjadriť, alebo vyjadruje len slovami „nejako bude“, tak utekajte. Čím skôr, tým lepšie. Pretože je viac ako jasné, že len zbytočné strácate čas a koniec-koncov to budete len a len vy, kto bude trpieť.

Závislosti

Alkohol, drogy, hazard... Znie to možno ako z filmu, ale v dnešnej dobe stále viac a viac ľudí podlieha závislostiam, ktoré zničili nejeden vzťah. Ľudia, ktorí sú pod vplyvom akejkoľvek závislosti dokážu partnerovi narobiť zo života peklo. Prečo by ste predsa vy mali ničiť svoj život kvôli niekomu, kto vám môže narobiť problémy, z ktorých sa nemusíte dostať ani do konca života...?

Prečítajte si: Chorobná žiarlivosť mi zničila manželstvo: Toto by ste nemali robiť, ak nechcete prísť o partnera

Žiadna úcta

Partnera by sme si mali vážiť za to, aký je. Mali by sme byť pyšní, že máme po svojom boku práve jeho. S tým ide ruka v ruke úcta, ktorá je taktiež veľmi dôležitá pre každý vzťah. Ak ju však nepociťujete, alebo nemáte pocit, že váš partner ku vám prechováva dostatočnú úctu, nie je váš vzťah na tom najlepšie.

- Najčítanejšie -