Presunúť na hlavný obsah

Navštívila som nudapláž: Keď som uvidela istú skupinku žien, uvedomila som si niečo nesmierne dôležité

Zábava

Kamarátka trvala na tom, že to musíme aspoň raz v živote skúsiť, tak som išla...

Patrila som k ženám, ktoré svoju postavu skrývajú pod voľné oblečenie, dlhé tričká, či tmavé farby. Hoci som každý deň cvičila, s telom som spokojná nebola.

Prečítajte si: Mladá fitneska láme predsudky: Aj veľké stehná sú sexy, stačí si len pozrieť jej fotografie

Na kúpaliská som chodila s priateľmi len sporadicky a keď sa dalo, prílš som sa neodhalovala. Karin prišla ráno ku mne s nápadom. "Máme tridsať a v poslednej dobe žijeme životom zadaných päťdesiatničok. Aspoň raz spravme niečo iné, tak ako mladé baby." Bola vždy tou, ktorá ma nahovorila takmer na všetko, a v to ráno to nebolo inak. 

Napriek tomu...

Na ceste som začala chytať vnútornú paniku a premýšľala som nad tým, ako sa vyzlečiem bez toho, aby som mala opäť depku zo svojej postavy. Karin problém nemala, má postavu chalana a ani gram tuku naviac. Ja som z tých so širšími bokmi a stehnami. Hoci som sa vyzliekla, obmotala som sa uterákom, ktorý mi Karin strhla a povedala nech si svoju vydretú postavu konečne užijem. Pri pohľade na dokonale štíhle nohy premávajúce sa naokolo, mi nebolo všetko jedno...

Keď som si zrazu všimla

Kúsok od nás ležala skupinka žien, ktoré sme poznali ešte zo školských lavíc. Keď sa vyzliekli, všimla som si, že ani jedna z nich už dávno dokonalé miery nemala. Veľké bruchá, celulitída, ovisnuté zadky, široké stehná. Zrazu ani tie krásne, dlhonohé neboli pod svojim oblečením perfektné. Vtedy som si uvedomila, že všetko to, čo sa prezentuje online je často do takej miery "vylepšené", že strácame prehľad nad realitou.

Mohlo by vás zaujímať: Životné lekcie od legendárnej Coco Chanel: Toto stojí za vaším úspechom!

Svoje telo dnes milujem

Nie som dokonalá a pravdepodobne ani nikdy nebudem. Naprek tomu robím všetko pre to, aby som vyzerala čo najlepšie. Genetiku však nezmením a na čo aj. Skutočná nahota iných mi nakoniec pomohla akceptovať tú svoju.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus