Presunúť na hlavný obsah

Čo urobí s vaším telom pohár vody nalačno každý deň? Toto sú dôvody, prečo by ste tak mali robiť

Zdravie a relax

Svoje o tom vedia aj Japonky, ktoré si ho doprajú každé ráno. Vďaka tomu majú krásnu pleť, sú štíhle, dokonca netrpia obezitou, cukrovkou, infekciou močových ciest, pálením záhy a ďalšími zdravotnými problémami.

70% nášho tela tvorí voda, takže je viac než dôležité zostať hydratovaní po celý deň, aby telo správne fungovalo. V prípade, že to tak nie je, čaká na naše telo celý rad krátkodobých, ale aj dlhodobých zdravotných následkov. 

Ako správne zaužívať tento ranný rituál?

Odborníci, ktorí o tomto a ďalších faktoch v súvislosti s pitím vody nalačno, informujú na stránke lifehack.org, odporúčajú vypiť štyrikrát po 160 ml vody každé ráno na prázdny žalúdok. Ak by to bolo na vás veľa, odporúčajú začať s pitím 160ml vody len jedenkrát a postupne sa dostať na toto množstvo. Po vypití spomínaného množstva vody je dôležité nejesť nasledujúcich 45 minút. Počas dňa zase nepiť vodu najmenej 30 minút pred jedlom. 

Mohlo by vás zaujímať: Ovsené vločky na raňajky každý deň a výsledok sa dostaví: Sledujte ako vám tuk okolo pása zmizne

Čo môžeme očakávať?

Telo sa zbaví toxínov

V noci telo z orgánov prirodzene vyplavuje toxíny a vodou na prázdny žalúdok ich pomôžete všetky spláchnuť. Tým dáte telu možnosť vytvárať aj nové krvné bunky. 

Zvyšuje metabolizmus

Pitie vody nalačno zvyšuje metabolizmus až o 24% a zvýšený metabolizmus znamená lepšie trávenie a vstrebávanie živín. 

Posilňuje zdravé chudnutie

Pretože sa po vypití vody budete cítiť menej hladní a vaše chute sa znížia. Tým sa zabráni prejedaniu hneď od rána. 

Čítajte tiež: Nahromadená voda či odpad v tele môžu byť dôsledkom zlého stravovania: Vyvarovať by ste sa mali hlavne tomuto

Zmierňuje pálenie záhy

Tráviace ťažkosti sú spôsobené zvýšenou kyslosťou v žalúdku, čo sa prejavuje aj pálením záhy. Pitie vody nalačno zatlačí tieto kyseliny smerom dolu a problém doslova vyrieši. 

Zlepšuje pleť, podporuje zdravé, lesklé vlasy

Málo vody rovná sa predčasné hlboké vrásky a póry v koži. Pitie vody nalačno zvyšuje prietok krvi v koži a tým rozjasňuje pleť. Dehydratácia môže mať tiež veľký vplyv na rast vlasov. Voda tvorí ¼ hmotnosti vlasového vlákna, takže ho treba hneď od rána zásobovať, aby sa zlepšila celková kvalita vlasov. 

Zabraňuje obličkovým kameňom a infekcii močových ciest

Pitie vody nalačno rovná sa tiež prevencia obličkových kameňov a infekcií močového mechúra, pretože sa tým riedia spomínané kyseliny, ktoré vedú napríklad ku vzniku kameňov.

Neprehliadnite: Hydratácia, základ zdravej a krásnej pleti: Najnovším hitom v kráse je voda!

Posilňuje imunitný systém

Pretože splachuje spomínané toxíny, tým vyrovnáva lymfatický systém a chráni nás pred rôznymi ochoreniami. Naviac, ak už na nás choroba príde, dokážeme ju lepšie prekonať, okamžite nás neskolí. 

Čo poviete, zaužívate si tento rituál aj vy?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe