Presunúť na hlavný obsah

Zdrvená Petra sa musela vyrovnať s ranou pod pás: Keď zistila, kvôli čomu ju manžel opúšťa, plač bol zbytočný

Partnerské vzťahy

Petra si myslela, že žije v harmonickom vzťahu a že ju čaká to, čo je cieľom väčšiny z nás – spoločná rodina. Namiesto toho to bol rozvod, no to zďaleka nebolo to najbolestivejšie.

Niekedy sa tlak na muža nevypláca. Jediné, čo tým dosiahnete, je presný opak. Ťažko ale povedať, či sa tomu dá vyhnúť v živote, veď posúďte sami. Petra sa vždy išla pre svojho muža roztrhať. Snažila sa, aby mu bolo po jej boku čo najlepšie. Takže žena nielen do voza, ale aj do koča. Záležalo jej, aby mali obaja stabilnú prácu a keďže mala už po tridsiatke, plánovala rodinu. Áno, správne počujete jednotné číslo. Jej manželovi sa totiž ešte do detí nechcelo. Nebol medzi nimi žiadny vekový rozdiel a možno práve preto.

Prečítajte si: Túto vetu manželovi radšej nehovorte: Kvôli nej som si zničila niekoľkoročné manželstvo!

Tridsaťtriročná Petra mala deti naozaj v láske a keby mohla, mala by už dávno aspoň dve. No nemala na to toho druhého. Napriek tomu, že sa s Andrejom pred rokom vzali (a to z jeho iniciatívy), deti sa stále odkladali. Petra ale vedela, že jedného dňa príde rad aj na to a potom budú šťastná rodinka.

Ten pocit, keď túžite po dieťati a váš muž pritom už jedno má

Poviem vám úprimne, nikdy som nemala pocit ani šiesty zmysel, že by ma môj muž mohol podvádzať. Máme celkom krátko po svadbe, klape nám to doma i na verejnosti a o sex núdzu teda rozhodne nemáme. Keď som však jedného dňa pozorovala svojho muža na gauči, ako pozerá do telefónu a ako sa pritom tvári, niečo mi pri tom nehralo. Mal doslova rozžiarené oči, ale nič som mu nepovedala, nechcela som robiť zbytočné problémy. 

Nasledujúce dni som si to však všímala čoraz častejšie, aj keď môj muž nič netušil. Udialo sa to možno dva-trikrát, ďalej to nepokračovalo. Pocítila som však chlad zo strany môjho muža. Vzhľadom na to, že tento jeho zasnený výraz prešiel, nerýpala som zbytočne ani do tohto. Povedala som si, že mám asi obdobie hľadania konfliktov a kým z mojich úst niečo vyšlo, radšej som si kúsla do jazyka. Poznáte to, my ženy vezmeme na seba pomaly aj manželovu neveru.

Kiežby som sa však mýlila. Andrej jedného dňa prišiel za mnou a povedal mi hrôzostrašnú správu, ku ktorej sa údajne odhodlával asi tri týždne. Mal milenku. Mladšiu, bohužiaľ, aj krajšiu a atraktívnejšiu. Povedal mi, že k nej nič necíti, ale stal sa obrovský problém, kvôli ktorému sa musí odo mňa odsťahovať. Jeho milenka bola tehotná. Mala som sto chutí mu jednu vraziť. Pokračovanie však bolo ešte horšie. Andrej mi povedal, že takto nemôže so mnou žiť a že je jeho povinnosťou postarať sa teraz o to, aby dieťa prišlo na svet za čo najlepších podmienok. S plačom som naňho vykríkla nespočetné množstvo nadávok, výčitiek plných zúfalstva a beznádeje. Nechcela som ho ani vidieť. Ako myslíte, že môže dopadnúť vzťah s milenkou, kvôli ktorej ma opúšťa hoci k nej nič viac necíti? Naozaj si chlap myslí, že dieťa ich spojí?

Neprehliadnite: 7 typov žien, ktoré mužov absolútne nepriťahujú: Môžu byť aj pekné, no ak robia toto, nemajú šancu

Po tridsiatke sa odlúčenie zvláda ťažšie

Zostať po tridsiatke na ocot, bez chlapa a bez detí, poviem vám, to je tvrdá rana od života. Snažím sa upokojovať tým, že pokiaľ som zdravá, tak je všetko v poriadku. No ale nie je. 

Cítim sa úplne zle a momentálne sme s bývalým mužom v rozvodovom konaní. Na sebavedomí ženy to rozhodne nepridáva, no nevedela by som si predstaviť, že by som žila s mužom, ktorý má prvé dieťa s milenkou, s ktorou ma podvádzal. Je to pre mňa neprípustné.