Presunúť na hlavný obsah

Bývalá misska Katarína Manová vyzerá po pôrode výborne: Vďaka tomuto má mladší a svieži vzhľad

Krása

Tehotenstvo patrí k jednému z najkrajších období ženy. To svoje si naplno užila aj modelka, Miss Intercontinental 2006 a Miss Universe SR 2006, Katarína Manová Mihalová. Aj jej sa však, ako mnohým iným mamičkám, na tvári počas tehotenstva objavili pigmentové škvrny.

Ako vznikajú?

Prečo vznikajú a čo k tomu prispieva vysvetľuje MUDr. Pallová: „Počas tehotenstva prebiehajú rôzne hormonálne zmeny a tieto procesy môžu nabudiť kožné bunky produkujúce kožné farbivo melanín k väčšej produkcii. To má za následok vznik rôznych farebných nezrovnalostí, ktoré voláme pigmentové škvrny alebo fľaky (hovorí sa im tiež „chloasma“ alebo tehotenská maska). Najčastejšie sa zvyknú objaviť práve na tvári, ale môžu sa vyskytnúť aj na iných častiach tela, ako je krk, dekolt či ruky.“  Príčinou vzniku alebo zvýraznenia škvŕn na pleti môžu byť i slnečné lúče, ktorým je najviac vystavená tvár. Preto by budúce mamičky mali dbať na prevenciu a používať krémy s vysokým ochranným faktorom.

Pigmentových škvŕn býva dosť ťažké sa zbaviť, nie vždy totiž zblednú alebo zmiznú samé. Svoje o tom vie aj Katka: „Fľaky sa mi na tvári objavili až v posledných troch mesiacoch a keďže mi nezmizli ani po pôrode, navštívila som Inštitút estetickej medicíny, kde mi s týmto problémom pomohli.“

4D fotorejuvenizácia nedá škvrnám šancu

Fotorejuvenizácia alebo fotoomladenie je najmodernejšia metóda používaná vo svete na ošetrenie tváre, krku, dekoltu alebo iných častí. Ide o synergiu IPL svetla v kombinácii s rádiofrekvenciou a tie majú preukázateľný vplyv na tvorbu kolagénu, odstránenie pigmentových škvŕn, červených cievok, farebné zjednotenie pleti, a vypnutie a vzpruženie pokožky.

Ošetrenie pozostáva zo štyroch krokov.

1. Krok – diamantová mikrodermabrázia, pri ktorej sa pleť zbaví odumretých buniek a dôjde k jej prekrveniu.

2. Krok hydratácia pomocou kyslíka. Aktívny kyslík s koncentráciou 96 % spoločne s koktejlom účinných látok je kyslíkovou sondou zapracovaný do hlbokých vrstiev pokožky.

3. Krok -  IPL fotoomladenie. Je to omladenie pokožky neinvazívnou terapeutickou metódou, ktorá pracuje na báze intenzívneho pulzného svetla. Svetlom sa cielene prehrievajú len farebné zmeny pokožky, t.j. cievky, pigmentové fľaky a kozmetické alebo kožné chyby, ktoré sa následne odstránia. Vrásky sa po opakovanom zákroku zredukujú asi na polovicu, pigmentové škvrny sa vybielia, stiahnu sa rozšírené póry a zjemnia sa jazvy, pleť sa rozžiari, farebne zjednotí a vypne.

4. Krok -  relaxácia pod regeneračným a  hojivým svetlom.

Ošetrenie trvá cca 50 minút, je veľmi príjemné, relaxačné, iba počas IPL laserového kroku môže nastať pocit ľahkého pálenia. Po zákroku ostáva pokožka niekoľko hodín jemne začervenaná, v závislosti na intenzite zákroku. Make-up môže byť nanesený po 15 minútach po zákroku a návrat späť do pracovného či spoločenského života je okamžitý.

O Inštitúte estetickej medicíny

Inštitút estetickej medicíny v Pezinku na čele s primárkou MUDr. Alenou Pallovou ponúka najnovšie svetové trendy v estetickej medicíne, v skrášľovacích a omladzujúcich procedúrach. Zameriava sa na poskytovanie odborných služieb v oblasti estetickej a laserovej dermatológie, lekárskej kozmetiky, redukcie váhy, či plastickej chirurgie.  Za kvalitou poskytovaných služieb stojí tím vysokokvalifi­kovaných odborníkov. Pocíťte aj vy príjemnú atmosféru v súkromnom nadštandardnom trojposchodovom komplexe.

Viac o IEM nájdete na stránkach:
www.iem.skwww.vekjelencislo.skwww.facebook.com/InstitutEstetickejMediciny, ako aj na Instagrame #institutestetickejmediciny.

- Najčítanejšie -