Presunúť na hlavný obsah

Kvôli tomuto som mesiac po svadbe opustila manžela: Stačila jedna nepríjemná udalosť a vrátila som sa späť

Partnerské vzťahy

Pred svadbou vyzerá všetko tak ideálne a inak to nebolo ani v našom prípade. Po nej som však zrazu na spoločný život mierne zmenila názor...

Keď sme sa s Borisom brali, nevidela som žiadne prekážky. Spoznali sme sa v práci a tak sme obaja presne rozumeli tomu, aký štýl života vedieme. Napriek tomu som na niečo zabudla.

Prečítajte si: 10 pilierov stabilného manželstva: Čo by medzi dvomi nemalo chýbať, ak chcú spolu vydržať roky

Boris bol mojim kolegom, priateľom a dnes už aj manželom. Po istom čase sme si uvedmomili, že máme toho veľa spoločného a priateľstvo prerástlo v lásku a manželstvo. Mala som pocit, že konečne stojí pri mne muž, ktorý mi rozumie. Boris si ma získal svojou empatiou, rešpektom, inteligenciou a oporou, ktorou mi vždy bol a stále je.

Všetko vyzeralo pred svadbou ružovo...

..hoci kamarátky pochybovali, ja som trvala na svojom. Potrebovala som byť konečne s niekým, pri kom sa nemusím obávať toho, či ma podvedie, alebo opustí. On by to nikdy nespravil, na to ma až príliš miloval. Táto moja istota a voľnosť z jeho strany všetko naštartovala. Aj keď som vedela, že zaspávam vedľa dobrého muža, niečo mi chýbalo. Predtým som bola rebelka a mala rôznych mužov. S Borisom sa však veci zmenili a život sa zdal až príliš ideálny.

S kamarátkami sme sa raz v piatok vybrali na akciu, na ktorej som spoznala zaujímavého muža. Po tom, ako som mu povedala, že som vydatá, sa začal snažiť ešte intenzívnejšie. Bolo na ňom niečo, čo ma priťahovalo a čo som doma nemala. V minulosti som nemala problém s neverou, ale Borisa by som nikdy nepodviedla. Napriek tomu mi dotyčný nedal spať a začala som sa s ním stretávať. Hoci sa medzi nami nič nestalo, začala som pochybovať o tom, či milujem manžela tak, ako on mňa, a či ma tak dobrý muž dokáže pri sebe udržať.

Mohlo by vás zaujímať: Túto vetu svojmu manželovi nehovorte: Kvôli nej som si zničila niekoľkoročné manželstvo!

Nakoniec som sa načas odsťahovala ku najlepšej kamarátke, ale s novým mužom som sa stretávať neprestala. Mala som na ňom rada všetko to, čo nemal môj manžel. Budem znieť ako mrcha, ale chýbala mi spontánnosť a neistota, v ktorej ma on dokázal udržať. Jeden večer ma pozval k sebe domov a vtedy som si všetko uvedomila. Prvýkrát sa pri mne pripil a začal mi hovoriť o ženách, ktoré u neho skončili. Nechutné historky zavŕšil tým, že ma chce pretiahnuť a následne na to sa môžem vrátiť ku svojmu naivnému manželovi. Keď som mu odporovala začal s tým, že všetky sme rovnaké. Chceme dobrého, ale spávať chodíme za zlými. Povedal, že nebudem prvá ani posledná. Bolo mi zo seba samej zle a na druhý deň som sa s obrovskými výčitkami vrátila späť.

Môj manžel ma po nekonečnom ospravedlňovaní prijal. Dnes sú to presne dva roky a ja si vážim to, čo mám doma.