Presunúť na hlavný obsah

Môj manžel bol pri pôrode nášho dieťaťa: Keď som zbadala, koho mi tam priviedol, skoro som odpadla

Partnerské vzťahy

Nevedela som, či by mal pri mojom pôrode asistovať aj môj manžel, ale on sám ma nakoniec presvedčil.

Viem, že môj manžel je občas výbušný, ale hlavne extrémne inteligentný typ, a práve preto som si nebola istá, či chcem, aby sa tohto, nie príliš pekného, zážitku zúčastnil.

Mohlo by vás zaujímať: Veci, ktoré by ste rozhodne pred sexom robiť nemali! Môžu ovplyvniť nielen výkon, ale aj vaše zdravie

Čítal o tom, že je to najkrajší okamih v živote oboch partnerov, a preto tam chcel byť. Jeho "mudrovanie" a občasná výbušnosť ma však v duchu zneisťovali. Čakala som, že sa bude držať v úzadí, ale bolo to úplne naopak. Už od momentu, keď sme prišli na sálu ma neustále poučoval o tom, čo mám robiť a hlavne, ako by to malo celé vyzerať. Akonáhle doktorka vyhlásila, že začneme s pôrodom, začal sa správať zvláštne. Vyhlásil, že to musí mať celé pod kontrolou.

Toto ma šokovalo

Patrik bol ten, kto chcel dieťa viac ako ja, ale netušila som, že až takto veľmi. Počas celého pôrodu všetko komentoval, pretože mal toho naštudovaného viac ako ja sama. Mňa to však znervózňovalo. Tesne pred tým, ako vyšiel náš malý syn von, povedal, že má pre mňa prekvapenie. Otvorili sa dvere a v tom vošiel Patrikov kamarát, ktorý je jedným z najlepších gynekológov. Myslel si, že mi týmto krokom pomôže, ale naopak. Ja som tam nikoho ďalšieho už nechcela. Nevedel, že som s ním v minulosti niečo mala a toto celú situáciu ešte zhoršilo. V návale hnevu a zahanbenia som ich oboch poslala preč a poslala sestričku po môjho vlastného doktora.

Prečítajte si: Týmito troma vetami sa z môjho otca a manžela stali najlepší priatelia

Manžel tomu celému nechápal, a preto nechcel odísť. Hádali sme sa, kým ho doktor doslova nevyhodil a tak som nášho syna priviedla na svet netradičným spôsobom. Kým ja som kričala od bolesti, Patrik sa vonku rozčuľoval, že nemôže byť so mnou. Celé to bolo komické, ale pôrod s manželom a jeho kamarátom, ktorý bol v minulosti mojím chvíľkovým milencom by som nezvládla. Priznám sa však, že vďaka celému tomuto divadlu som zabudla na bolesť. Dnes som rada, že tam nebol, možno aj vďaka tomu som sa mu tam dole neznechutila.