Presunúť na hlavný obsah

Dospievajúci syn si nasťahoval do nášho bytu svoju priateľku: Neuveríte, čo to "nevinne" vyzerajúce dievča spravilo!

Rodinné vzťahy

To, že môj syn randí mi neprekáža, ale toto správanie jeho priateľky zašlo už priďaleko.

Matej v škole vynikal a práve z toho dôvodu sme mu s manželom chceli zabezpečiť čo najkvalitnejšiu školu a voľnočasové aktvity.

Prečítajte si: Marek má dieťa s predošlou ženou: Nevedela som sa s tým zmieriť, potom som pochopila jednu vec

Keď pred pár mesiacmi spoznal Barboru, začal sa správať inak. Neskoré príchody domov, výhovorky a telefonáty od profesorov nás vystrašili natoľko, že sme sa s manželom rozhodli pre radikálne riešenie. Mala som pocit, že je za tým jeho nová priateľka a preto sme nesúhlasili s tým, aby sa s ňou stretával. On nám však vysvetlil, že to s ňou myslí vážne, a že kvôli diaľke nestíha plniť všetky povinnosti, ktoré má. Barbora totižto bývala v malej dedine, niekoľko kilometrov od nášho mesta. Povedal, že by to všetko bolo pre neho jednoduchšie, ak by bývala u nás. Myslela som si, že ide len o hlúpy vtip, ale Matej to myslel vážne. Vraj nie je na tom finančne najlepšie a týmto krokom by ušetrila za dopravu a on by sa viac sústredil na štúdium.

Toto som si nevšimla

Neviem prečo, ale prišlo mi toho dievčaťa ľúto a tak som to na skúšku dovolila. S tým, že jej dáme vlastnú izbu. Máme veľký dom a preto bolo rozhodovanie jednoduchšie. Manžel síce pochyboval, ale ja som ho nakoniec presvedčila. Môj syn znamená pre mňa všetko a ja sama nepatrím medzi konzervatívne matky, tak prečo nie?

Mohlo by vás zaujímať: Navštívila som nudapláž: Keď som uvidela istú skupinku žien, uvedomila som si niečo nesmierne dôležité

Barbora pôsobila na prvý pohľad ako skromné dievča. Počas prvých dní nepovedala takmer nič, a zdalo sa, že hoci vyrastala v horších podmienkach, výchova jej nechýbala. Veci sa však časom zmenili. Hoci Matej viac študoval a rešpektoval veci, na ktorých sme sa dohodli, ona nie. Zistili sme, že do školy chodila iba vtedy, keď jej to vyhovovalo. Zašlo to až tak ďaleko, že keď som sa jedného dňa vrátila domov z práce neplánovane skoro, takmer som onemela. Jeho priateľka mala v našom dome neznámeho muža. Snažila sa mi nahovoriť, že je to jej otec, ale ja som jej neverila. Vyhodila som ho z domu a keď som zistila, že mi chýba pár šperkov zo spálne vyrazila som aj drahú Barboru. To malé nevinné dievča nebolo až také nevinné ako sa zdalo a neskôr sa mi to celé aj potvrdilo. Matej mi po príchode domov nakoniec povedal, že jej otec ju opustil hneď po narodení...