Presunúť na hlavný obsah

Aká je najúčinnejšia očista tela počas zimného obdobia? Túto zaručene vyskúšajte

Zdravie

Nepotrebujete čakať na leto, aby ste sa cítili plní energie. Zimný detox vám umožní využiť energiu, zrýchliť metabolizmus a zostať zdravý.

V zime cítime väčší hlad a potrebujeme určitú vnútornú teplotu aby telo fungovalo ako má. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť najlepšie výsledky a očistiť telo od škodlivých látok.

Teplé polievky

Zahriatie organizmu zvnútra je základom pre naštartovanie metabolizmu. V chladnom počasí je ideálne telo zahriať teplou polievkou, ktorá navyše obsahuje veľa výživných látok. Skvelou voľbou sú zeleninové a krémové polievky, ktoré zasýtia a dodajú potrebné vitamíny. Skvelý tip na obed je mrkvová krémová polievka , ktorá má antioxidačné účinky a je pomocník v boji proti nádche. 

Prečítajte si: Najhoršie diéty, ktorým ženy veria v dôsledku honby za chudnutím a plochým bruchom: Nenaleťte im

Šaláty

Množstvo živín získate aj z čerstvej zeleniny. Vyberajte sezónnu, ktorú dostupne nájdete na trhu a mixujte ju podľa chuti. Vo vašom šaláte by nemalo chýbať avokádo, ktoré obsahuje dobré tuky a na zimu je priam ideálnou voľbou. Namiesto dressingu používajte olivový olej a šalát dochucujte rôznymi bylinkami a semienkami. Výbornou zeleninou do zimných šalátov je aj kapusta, ktorá vás prirodzene zbaví škodlivých látok.

Smoothies

Vstávajte ráno s nápojom, ktorý vás prebudí a nakopne energiou. Na tento zelený zázrak prisahajú aj svetové celebrity. Listový špenát, citrón, goji semienka a voda je všetko, čo potrebujete na tento malý zázrak. Pravidelným pitím tohto elixíru si očistíte organizmus od usadených látok v tele a príjemným bonusom je aj zhodenie pár kilogramov.

Inšpirujte sa: Šesť dôvodov, prečo by sme mali zjesť aspoň jedno jablko denne: Okrem redukcie váhy vás určite zaujme aj toto

Lisované šťavy

Potrebujete zahriať?  Silný vylúhovaný zázvor je ideálny do chladného počasia a na detoxikáciu organizmu. Zázvor má antioxidanty, ktoré posilňujú imunitu a majú protizápalové účinky. Nech sa snažíte poraziť prechladnutie alebo len využiť krátku pauzu v práci na čaj, tento zázvorový nápoj je najlepšie riešenie.

- Najčítanejšie -