Presunúť na hlavný obsah

10 inšpirácií na raňajky, ktoré si zamilujete: Kombinácia týchto surovín vás prekvapí

Zdravie

Zaujímavej záľube podľahol fotograf Michael Zee, keď jedno ráno pripravoval raňajky pre seba a svojho partnera. Pred konzumáciou jedlo odfotil a vznikol mu dokonale symetrický záber.

Michaelovi sa v hlave zrodila skvelá myšlienka, a tak začal svoje raňajky fotiť pravidelne a pridávať snímky na sociálnu sieť. Onedlho mu na instagramovom konte pribudlo mnoho nadšencov, ktorí ocenili jeho vtipný nápad a s radosťou zdieľajú „symetrické raňajky“. Inšpirujte sa umeleckým dielom, ktoré jednoducho zvládnete pripraviť aj doma.

Prečítajte si: Raňajky v podaní dokonalých modeliek vyzerajú takto: Zjedia toho viac, ako by ste predpokladali

Domáce lievance s čerstvým ovocím a javorovým sirupom. Ovocie si môžete zvoliť podľa chuti. Fotograf použil jahody, kiwi, čučoriedky a banán. Fantázii sa však medze nekladú.

 

Sladkú omeletu môžete vyskúšať aj vy! Michael  pripravuje často netypické kombinácie chutí, ktoré sú vraj nielen dobre vyzerajúce, ale aj veľmi chutné.

 

Toast s avokádom, vajíčkom a čerstvým ovocím. Pomarančový džús alebo káva nesmú na fotografiách chýbať, pretože vyváženie správnych farieb je pre fotografa tiež dôležité.

 

Wafle s volským okom a kyslé uhorky? Prečo nie. Zaujímavé kombinácie surovín, vás inšpirujú a vyvedú zo stereotypu. 

 

Aj pečivo plnené zeleninou a brusnicovou omáčkou vyzerá na jeho záberoch ako dokonalé umelecké dielo. Raňajky sú pre neho najdôležitejším jedlom dňa a stali sa ranným rituálom v podobe príprav, aranžovania a následného fotenia.


 
Ovsená kaša s mandľovým mliekom podávaná s lesným ovocím a slnečnicovými semienkami. Výborná voľba pre raňajky plné nutričných hodnôt. 

 

Mohlo bz vás zaujímať: Sladké, sýte a hlavne zdravé raňajky, ktoré si zamilujete: Vyskúšajte banánovo-makové lievance

Zemiakové placky natrhané na malé kúsky podávané s avokádom a vajíčkom. Fotograf krásne vystihuje detaily a jedlo vždy ozdobí tak, že vo finálnej verzii vyzerá čo najlákavejšie.

 

Žltý melón, jahody, kiwi a černice s jogurtovým nápojom patria k jeho obľúbeným kombináciám.

 

Ovsená kaša so žltým melónom a černicami. Michael dokonale vystihuje symetriu jedla a fanúšikovia na sociálnych sieťach milujú jeho fotografie a netrpezlivo čakajú na nové nápady.

 

Toast s vajíčkom a červenými fazuľkami. Zrkadlová porcia v podaní Michaela vyzerá naozaj lákavo a je skvelou inšpiráciou pre výdatné raňajky.

- Najčítanejšie -