5 superpotravín, ktoré nesmiete vynechať v tomto ročnom období

Chrípková sezóna nemusí hneď znamenať aj návštevu u lekára. Predísť nepríjemným príznakom blížiacej sa choroby ,môžete aj správne zvolenými potravinami.

5 superpotravín, ktoré nesmiete vynechať v tomto ročnom období

5 superpotravín, ktoré nesmiete vynechať v tomto ročnom období

Zdroj: Profimedia

Kým v lete čerpáme vitamíny hlavne z čerstvého ovocia a zeleniny, v chladnejších mesiacoch získame potrebné antioxidanty z iných sezónnych zázrakov. Prečítajte si, ktorých 5 superpotravín zaradiť do vášho jedálnička v týchto chladných dňoch.

Prečítajte si: Šesť dôvodov, prečo by ste mali zjesť aspoň jedno jablko denne: Okrem redukcie váhy vás zaujme aj toto

Vlašské orechy

Sú najväčším zdrojom rastlinných antioxidantov. Znižujú hladinu cholesterolu, pôsobia ako prevencia proti angíne a vďaka vysokému obsahu zinku, majú pozitívny vplyv na pokožku.

Sladké zemiaky

Obsahujú veľké množstvo vitamínu A.  Sú nielen chutným základom jesenných receptov, ale aj účinným bojovníkom proti civilizačným chorobám a rakovine. Vďaka betakaroténu chránia organizmus pred škodlivými radikálmi.

Červená repa

Táto koreňová zelenina je veľmi výživná, pretože obsahuje vitamín B6 a minerály ako je železo a horčík. Pravidelnou konzumáciou tejto potraviny predchádzate predčasnému starnutiu a zároveň podporujete imunitný systém.

Tekvicové semienka

Pri prevencii proti chrípke určite nezabúdajte na tekvicové semienka, ktoré sú bohaté na vitamíny A, E Prečisťujú organizmus od škodlivých látok, takže sú ideálnym pomocníkom pri detoxikácii. 

Neprehliadnite: Zbavte sa kíl navyše! Tieto lacnejšie potraviny s obsahom bielkovín by ste mali zaradiť do jedálnička

Brusnice

Medzi jesenné plody prírody patria nepochybne aj brusnice. Pôsobia protizápalovo a pomáhajú chrániť pred infekciami. Zvýšením príjmu tejto superpotraviny podporujete obranyschopnosť a dodávate telu veľa energie.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články


Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba