Najvzrušujúcejšie dobrodružstvo v živote ženy je začať žiť podľa svojich snov!

Nečakajte na ten „správny moment“, keď budete mať viac financií či veľa voľného času. Začnite si plniť svoje sny tu a teraz a zistíte, o čo ste doteraz prichádzali.

Nič nie je v živote dôležitejšie ako byť spokojný a robiť veci s nadšením a vášňou

Nič nie je v živote dôležitejšie ako byť spokojný a robiť veci s nadšením a vášňou

Zdroj: Profimedia

„Celý život som robila veci len preto, lebo ich odo mňa vyžadovalo okolie. Či už to bol hudobný nastroj, výber vysokej školy alebo nový partner. Všetky tieto rozhodnutia som v podstate nerobila ja, ale niekto iný. Len som sa prispôsobovala a podriaďovala a výsledkom toho bolo, že mi jedného dňa pukli nervy,“ hovorí úprimná Daniela.

Mohlo by vás zaujímať: Nedovoľte, aby to, ako sa k vám niekto správa, určovalo vašu hodnotu: Naučte sa vážiť samých seba!

Poslušná dcéra

„Ja viem, asi si hovoríte, čo za ženu si so sebou nechá takto zametať, aby jej niekto určoval, s kým má chodiť, alebo akú vysokú školu má vyštudovať. Všetko to zapríčinila výchova mojich striktných rodičov, ktorí ma odmalička nútili k veciam z ich dobrého presvedčenia, že je to pre mňa správne. S mojou, nie veľmi ambicióznou či priebojnou povahou, som sa naučila prispôsobovať a neodvrávať, čo mi ostalo až do dospelosti. A tak som sa dostala do štádia, že som vyštudovala právo, ktoré ma vlastne vôbec nebaví a začala randiť s niekým, o koho vôbec nestojím. Dôvod je jasný, moji rodičia si mysleli, že je to vhodný adept na môjho budúceho manžela.“

Choďte si za svojím cieľom

„Veľmi ma rozčuľovalo, že nikoho nezaujíma môj názor, a že sa moji rodičia nikdy nezaujímali o to, čo chcem v živote naozaj robiť. Zistila som však jednu zásadnú vec, ktorá mi zmenila pohľad na celú situáciu. Chyba nebola v mojich rodičoch, učiteľoch alebo priateľoch, ale vo mne. Nikdy som nepovedala svoj názor, nevyjadrila svoje pocity či túžby a nikomu nevravela o svojich snoch. Žila som uväznená v živote, ktorý nebol blízky môjmu srdcu a preto som sa rozhodla konať.  Po prvý raz som sa rozhodla urobiť niečo sama a ísť si za svojim cieľom. Podala som výpoveď v advokátskej kancelárii, v ktorej som pracovala viac ako 6 rokov a svojmu partnerovi vysvetlila, že potrebujem byť sama so sebou a zistiť, čo naozaj chcem. Moje náhle a nečakané rozhodnutia mi pripomínali scénky z dramatických filmov, v ktorých som teraz hrala hlavnú úlohu,“ priznala uvedomelá Daniela.

Jedz, modli sa a miluj

Inšpirovala som sa filmom, kde sa hrdinka po nevydarenom vzťahu rozhodne zanechať všetko tak a odísť cestovať, spoznávať nové kultúry a niečo sa naučiť. Moja vízia bola jasná a za svoje ciele som si určila exotickú krajinu, ktorú som vždy túžila navštíviť.  Bali sa stalo mojou cieľovou destináciou. Zbalila som si kufor, kúpila jednosmernú letenku a s malou dušičkou sa vybrala prvýkrát splniť si svoje sny. Po prílete do vysnívanej krajiny som sa po pár týždňoch rozhodla zostať na dobu neurčitú. Bali ma oslovilo natoľko, že som si cez slovenskú agentúru vybavila certifikát, vďaka ktorému som mohla vyučovať anglický jazyk. Učenie mi prirástlo k srdcu a ja som mala konečne pocit, že robím niečo čo ma naozaj baví a napĺňa. Deti v škole mi robili obrovskú radosť a exotická krajina ma dobíjala energiou. Našla som samú seba a prácu, ktorá mi dávala životný zmysel.

Prečítajte si aj: Týchto 10 vecí z minulosti by ste už nemali zopakovať: Poučte sa z nich, ale nevracajte sa späť v čase

Rozhodujte sa správne

Po pár mesiacoch som sa dokonca stretla so Slovákom, ktorý tam zhodou okolností tiež pracoval, ale to už je iný príbeh... Chcela som tým len poukázať na to, že v živote máte vždy na výber a na vašich názoroch naozaj záleží. Ste strojcom vlastného šťastia a k budete robiť v živote, len to čo vám hovoria ostatní, nikdy nebudete šťastní. Ak nie ste spokojní so svojim životom, partnerom či prácou, zmeňte to. Lebo nič nie je v živote dôležitejšie ako byť spokojný a robiť veci s nadšením a vášňou.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba