Niekoľko tipov ako sa nalíčiť a urobiť svoje oči výraznejšie. Stačí, keď sa vyhnete týmto chybám

Vedieť urobiť si večerný make-up, ktorý vydrží a zároveň pôsobí profesionálne, nedokáže každá žena. My vám však poradíme, ako sa zamerať na oči a pekne sa nalíčiť.

Vezmite večerné líčenie do svojich vlastných rúk a vyčarujte si dramatický vzhľad

Vezmite večerné líčenie do svojich vlastných rúk a vyčarujte si dramatický vzhľad

Zdroj: Profimedia

Každá žena sa chce páčiť. Zatiaľ čo cez deň make-up veľmi neriešime, večer alebo na výnimočnejšie príležitosti si záležať dávame. Krásne nalíčené oči dokážu naozaj zázraky so vzhľadom ženy a je fajn vidieť sa v trochu inom looku, ako ste na seba zvyknuté. Vybrali sme pre vás niekoľko lookov zameraných na oči a tiež beauty produkty, o ktorých vieme, že vám s tým uľahčia prácu.

Mohlo by vás zaujať: Líčenie, ktoré by ste mali aspoň raz v živote vyskúšať, keď ste brunetka: Takto vám zvýrazní oči

Klasické orámovanie očí čiernou linkou

Od čiernych liniek sa mierne upúšťa, no o to väčšia vzácnosť je, keď ju máte na sebe ako jedna z mála žien. Orámované celé oko docielite tak, že najskôr si urobíte hrubšiu hornú linku, potom spodnú a spojíte ich. Nezabudnite však na vnútroný kútik oka. Hypnotizujúci pohľad je na svete.

Najčastejšia chyba: Na čiernej linke sa neoplatí šetriť, obzvlášť na tej tekutej. Výberu preto venujte väčšiu pozornosť. 

Inšpirujte sa naším výberom: Najlepšie korektory, ktoré zaujali našu redakciu: Zakryjú únavu a rozžiaria pleť mladistvým efektom

Dymové oči s mierne mačacím efektom

Pristanú každej žene, dôležité je vedieť, aký odtieň je pre vás vhodný. Niektoré môžu pokojne siahnuť po tmavších tónoch, iné by mali voliť skôr hnedkasté farby. Najskôr však prepudrujte viečko a zbavte ho mastnoty, potom si urobte čiernu linku okolo oka a guľatým štetcom ju rozmažte, aby ste dosiahli prirodzený efekt

Najčastejšia chyba: Nikdy nenanášajte očné tiene bez toho, aby ste na viečku mali podkladovú bázu, inak sa vám vytvoria po chvíli čiarky a mastnota. 

Precízna horná linka vykúzli decentne dramatický pohľad

Horná očná linka dokáže aj počas bežného dňa žene vyčarovať mierne dramatický vzhľad. Ak máte šikovnejšie ruky, siahnite po gélovej textúre čiernej linky. Naopak, ak sa vám ruky trasú, je lepšie použiť fixu.

Najčastejšia chyba: Očná linka je odrazom vašich zručností a preto by ste ju nikdy nemali aplikovať na viečko bez podkladovej bázy, resp. tieňa na oči. 

Modrej linky sa netreba báť, no treba ju vedieť urobiť dobre 

Modrá, kovová i denimová. Na prvý pohľad sa to môže zdať ako veľký risk, no samy vidíte, že táto linka pôsobí na oku veľmi zaujímavo a efektne. 

Najčastejšia chyba: Vyhnite sa lesklému efektu a takisto príliš hrubej linke alebo tieňu. Skúste to na začiatok jemnejšie.

Neprehliadnite: Top farbou vo vlasových trendoch je "Dark Blond": Farebná inšpirácia v podaní modeliek dorazila práve k vám

Foto:
Profimedia, Archív značiek
Zdroj:
ms

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články


Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba