Presunúť na hlavný obsah

Ako si dokresliť a vytvarovať obočie tak, aby to pomohlo vášmu vzhľadu? Tento trik vám v tom pomôže

Krása

Obočiu sa veľakrát nepripisuje dôležitosť, no verte, že ako jedno z mála dokáže ovplyvniť váš celkový vzhľad. Ak ho chcete mať krásne vytvarované, čítajte viac.

Obočie je pre mnohé ženy ešte stále kameňom úrazu. Sme jednoducho nepoučiteľné a ani varovania, že ak si obočie raz dobabreme, tak nám to ovplyvní celkovo tvar a už nikdy nebude také, ako sme chceli, nám nestačí. 

Nie každá žena má však od narodenia obočie podľa svojich predstáv. Tvar doostra, hustota či farba trápi nejednu z nás. Preto sme sa rozhodli pripraviť vám takýto manuál, s ktorým si dokážete šikovne pomôcť a pritom si zachovať svoj prirodzený vzhľad.

Vyskúšajte náš tip: Líčenie, ktoré by ste mali aspoň raz v živote vyskúšať, ak ste brunetka: Takto vám zvýrazní oči

Prirodzené obočie a uhrančivý pohľad môže mať každá z vás

1. Obočie by malo začínať vo vertikálnej línii s nosom. Ideálne je priložiť si štetec kolmo ku nosu a poznačiť si to.

2. To, kde presne sa má nachádzať špička obočia zistíte tak, že priložíte štetec k nosu na ľavej a potom na pravj strane a to, do akého uhla smeruje

Spôsoby, akými si môžete obočie dokresliť

Ideálne je obočie si najskôr ceruzkou predkresliť. Platí pravidlo, že svetlejšie typy žien by mali mať o jeden tón tmavšie obočie a tmavšie typy žien o jeden odtieň zase svetlejšie. Ceruzkou (nemala by byť ani príliš mäkká ani tvrdá) alebo štetčekom a hnedým tieňom vyplňte vnútro. 

Mohlo by vás zaujímať: 5 najhorúcejších trendov v líčení priamo z prehliadkového móla: Odviažte sa s flitrami alebo farebnými linkami

Ideálne, keď máte aj špirálovú kefku na obočie s gélom, ktorou prejdete v smere rastu chĺpkov. Na zvýraznenie obočia sa používa aj korektor, ktorým zospodu obočia obkreslíte jeho tvar a jemne vytieňujete. Prstom alebo štetcom rozmažete korektor dostratena a vytvoríte tak prirodzený dojem.

- Najčítanejšie -