Týchto 7 typov ľudí by ste mali zo svojho života postupne vyradiť: Možno sú práve oni zodpovední za vaše nešťastie

Aj keď sa to niekedy ťažko priznáva, niektorí ľudia do nášho života jednoducho nepatria. Naučte sa žiť bez nich a spoznáte ten rozdiel.

Niektorých ľudí si radšej držte od tela

Niektorých ľudí si radšej držte od tela

Zdroj: Profimedia

Závisť je prirodzená

Každý z nás občas závidí, je to totiž ľudské. Či už ide o vysnívanú dovolenku, ktorú si nemôžete dovoliť a musíte sa pozerať, ako si ju práve zarezervovala vaša kolegyňa z práce, alebo v prípade, ak ide len o obyčajné gesto lásky, ktoré sa dostalo vašej priateľke, pričom vy stále plávate vo vodách nezadaných. Niektorí ľudia však nevedia, kde je hranica a svoju prehnanú závisť nedokážu kontrolovať. Ak preto máte vo svojom okolí niekoho, kto sa nikdy nedokáže tešiť z vášho úspechu alebo sa dokonca odmieta s vami rozprávať, choďte od neho na míle ďaleko. Podobný človek vám totiž do života nič dobré neprinesie.

Prečítajte si: Aké vlastnosti by mal mať najdôležitejší človek vášho života? Tieto charakteristické črty sú najpodstatnejšie!

Nič vám nedopraje

Našetrili ste si peniaze a chceli by ste si kúpiť niečo nové na seba alebo zainvestovať do kúpy nového domu? Ak však v takomto prípade dostávate od svojich priateľov len negatívne ohlasy, ktoré ani zďaleka nepripomínajú radosť z vášho úspechu a úprimnú gratuláciu, zvážte okruh svojich najbližších. Niekto, kto vám nedopraje ani trochu úspechu a radosti, vás predsa nemôže mať skutočne v láske.

Akýkoľvek čin je príliš

V živote by ste nemali zabúdať na zlaté dobré pravidlo, ktoré hovorí, aby ste sa obklopovali ľuďmi, ktorí vás ťahajú dopredu a ich priateľstvo a prítomnosť vám dáva niečo viac. Stráňte sa tých pohodlných a lenivých, ktorí by postupom času vysali všetku vašu pozitívnu energiu i výdrž. Obklopujte sa tými, ktorí majú živelnosti na rozdávanie, len tak sa pohnete dopredu.

Inšpirujte sa: Týchto 10 situácií sa vám javí ako najhorších na svete, no opak je pravdou: Nevyhýbajte sa im!

Nič nie je dobré

Život nie je gombička a nikto nepovedal, že bude jednoduchý. Vidieť však vo všetkom len to zlé a neskúsiť sa pozrieť na veci z iného uhla pohľadu je smrteľné samo o sebe. Berte veci s nadhľadom a skúste sa aj na to zlé pozerať s dávkou humoru a pozitívnych myšlienok. A ľudí, ktorí celý deň len prefrflú, a to bez snahy, aby sa na ich živote niečo zmenilo, si radšej držte od tela i duše.

Nesamostatnosť je ako choroba

Nikto vám v živote nepomôže viac ako vy samy. Ak však máte vo svojej prítomnosti ľudí, ktorí by boli najradšej, ak za nich vyriešite i ich problémy a postaráte sa nielen o svoj život, ale i o ich, vezmite radšej nohy na plecia. Nesamostatní ľudia totiž dokážu byť naozaj otravní a často sa ich nedokážeme zbaviť ani pri najväčšom úsilí. Nenechajte sa preto využívať a skoncujte s podobnými škodlivými vzťahmi.

Mohlo by vás zaujímať: Prečo by ste sa mali vyvarovať neprajným kamarátkam? „Nevinné“ priateľstvo môže spôsobiť pokles vo vašom živote

Sľuby sa sľubujú

S každou vašou konverzáciou prichádza na rad nová dávka prísľubov, ktoré sa už s istotou nikdy nestanú skutočnosťou. Áno, je pravda, že človek má od prírody tendenciu tvrdiť, že všetko dokáže a sľubovať veci, ktoré by bol najradšej, ak by sa stali. Ak však máte podozrenie, že ľudia vo vašom okolí okrem sľubov nevedia robiť naozaj nič iné, bolo by rozumné poobzerať sa po niekom vierohodnejšom. Nechcete predsa, aby s vami zametali.

Každý deň nový názor

Každý máme na veci svoj pohľad, ak však už k nejakému dospejeme, dôležité je, aby sme sa ho držali. Ak však niekto s novým dňom zmení všetko, za čím si ešte včera stál, nie je veľmi spoľahlivým zdrojom informácií. Spoliehajte sa na ľudí, ktorým môžete veriť a ktorí sami vedia, čo chcú. Len tak vo vašom živote nastolíte pohodu a harmóniu. Predsa len, nie názory, ale počasie je tým, čo sa odjakživa mení z minúty na minútu.

Aké typy ľudí vo svojom živote nestrpíte vy?

Závistlivých
551
Neprajníkov
96
Lenivých
107
Pesimistov
81
Nesamostatných
53
Nespoľahlivých
334
Meniacich názor
81
Hlasovalo: 1303

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba