Presunúť na hlavný obsah

Nedovoľte, aby to, ako sa k vám niekto správa, určovalo vašu hodnotu: Naučte sa vážiť samých seba!

Zábava

Verte v svoje hodnoty a nedovoľte nikomu, aby vás svojím správaním dostal do pozície menejcenného.

V živote sa mnohokrát ocitnete v situácii, keď budete musieť počúvať niekoho nadriadeného. Či už je to v škole, práci alebo aj súkromnom živote. Autority, ktoré musíte prirodzene akceptovať sú každodennou záležitosťou. Nenechajte si však skákať po hlave a dostať sa do pozície menejcennosti. 

Prečítajte si aj: Odhaľte, ako vás ľudia vidia pomocou jedného čísla: Bude vám na to stačiť iba deň vášho narodenia

Pracovné napätie

Aj pri pracovných vzťahoch je samozrejmosťou, ak vykonávate prácu podriadeného a pracujete pod niekým. Váš šéf, riaditeľ oddelenia či manažér firmy , pre ktorú pracujete sú autoritou. Nie je to však dôvod na to, aby vás niekto ponižoval, či dostával do psychickej nepohody. Všetko má svoje medze a vy si musíte uvedomiť, že nikto nie je oprávnený vás utláčať alebo zhadzovať.

Nebojte sa zmeny

Dôležité je uvedomiť si, že vždy máte na výber. Ak sa nachádzate v zamestnaní, v ktorom s vami jednajú ako si zachcú, je načase sa zodvihnúť a odísť. Ani váš šéf nemá právo určovať vašu hodnotu na základe vašej pracovnej pozície. Cítite, že je na vás vyvíjaný tlak a nepáči sa vám, ako s vami zaobchádzajú? Zmeňte to! 

Negatívne vplyvy

Všetky tieto veci vplývajú negatívne na vaše zdravie a psychiku. Slovné ponižovanie môže viesť aj k šikanovaniu. Aj keď si to slovo spájate najmä z čias strednej školy, verte, že šikanovanie je rozšírené aj vo svete dospelých. Na prvý pohľad nevinná nadriadenosť, môže vyústiť do vážnych psychických problémov.

Neistota

Nadriadené správanie ľudí nemusí byť len v práci, ale aj v každodennom živote. V obchode, na stretnutí či pri športe. Sú ľudia, ktorí si ani neuvedomujú ako dokážu ponížiť a zneistiť človeka svojím správaním. Nepripusťte preto nikomu, aby si niečo také dovolil voči vašej osobe.

Mohlo by vás zaujímať: Sila vašej osobnosti je väčšia ako si viete predstaviť: Ak je toho na vás veľa, uvedomte si túto dôležitú vec

Sebavedomie

Verte v svoje hodnoty a pracujte na zdravom sebavedomí. Takisto sa naučte nepripúšťať si týchto ľudí do života a už vôbec nie do vašej hlavy. Niekedy sa stáva, že sa cítite v neistote práve vďaka ľuďom, ktorí vám to dávajú pociťovať ich skutkami. Buďte však v pohode a nedovoľte nikomu zaobchádzať s vami ako s handrou.

Nadhľad

Zdravé sebavedomie vám vypestuje nadhľad, ktorý je v dnešnej dobre veľmi dôležitý. Pomôže vám zachovať si chladnú hlavu pri podobných situáciách a taktiež veriť v seba a svoje schopnosti. Ak sa naučíte budovať si zdravé sebavedomie, budete sa cítiť istejší a nedovolíte aby vás ľudia stavali do pozície menejcenného. 

 

- Najčítanejšie -