Presunúť na hlavný obsah

Táto „babička“ vám dokáže, že modeling sa dá robiť aj v 60-tke: Toto je tajomstvo jej starnutia s noblesou

Modeling

Yazemeenah Rossi nedá dopustiť na červený rúž, organickú zdravú stravu, ranný rituál yogy, prirodzený make-up, a neváha pózovať ani v bikinách. Čo všetko ešte o sebe prezradila? Nechajte sa ňou inšpirovať...

Telo v bikinách vystavuje bez hanby

Je až neuveriteľné, že táto modelka francúzskeho pôvodu začala s modelingom až  v 45-tich rokoch a hneď sa stala tvárou kampaní pre svetové značky ako sú JD Williams či Mark & Spencer.

No nielen to, stihla byť aj na obálkach svetových magazínov. Na babičku dvoch vnúčeniec by ju tipoval len málokto. Naviac s touto postavou, niet divu, že sa nehanbí ukázať svetu aj v bikinách či spodnej bielizni.

Mohlo by vás zaujímať: Zbláznili sa, alebo si len užívajú život: Najštýlovejšie seniorky sveta vám ukážu, že  život pokračuje aj po šesťdesiatke

Kľúčom k zdravej existencii je rovnováha a disciplína

Yazemeenah nedá dopustiť na zdravý životný štýl. Nikdy nejedla spracované, mrazené, či v mikrovlnke ohrievané potraviny. Celé roky, každý deň si poctivo varí domácu čerstvú organickú stravu, je veľa ovocia, zeleniny, orechov a kvalitné ryby a mäso.

Frustrujúcimi diétami nikdy neprechádzala, pretože ako ďalej pre Telegraph povedala, myslí si, že pre telo je rovnováha a disciplína to najdôležitejšie. Rovnováhu jej pomáha udržiavať aj pravidelné cvičenie jogy 30 minút denne, ktoré praktizuje už 30 rokov, a v neposlednom rade aj turistika, ktorej sa venuje celoročne.

Čítajte tiež: Modelkovské "gangy" ovládli svet šoubiznisu! Kto sa skrýva za týmto novým trendom?

Prirodzenosť, ale keď rúž, tak červený...

Hoci necháva starnutiu voľný priebeh a tvár najradšej necháva bez make-upu, ak už chce alebo musí mať niečo na sebe, tak toto: „Málokedy nosím rúž, ale keď už, tak si vyberiem červený.“ Rovnako prezradila, že čo sa týka make-upu, zapáčili a osvedčili sa jej produkty od lilah beauty, ktorý je podľa nej veľmi prirodzený.

Starnutie nie je zábavné, ale je v tom vnútorná sila

Hoci by sa mohlo zdať, že „stará mladou chcela byť“, opak je pravdou a Yazemeenah si uvedomuje svoj vek, nehanbí sa zaň a preto si odmieta farbiť aj svoju korunu krásy. Necháva svoje vlasy rovnako prirodzene starnúť. Hoci priznáva, že nie je zábavné sledovať ako pokožka stráca svoju pružnosť, pre britský Telegraph priznala aj iné: „Na druhej strane je fascinujúce, že starnutie vám dáva silný pocit vnútornej sily, je to taká nová neznáma... Pred niekoľkými rokmi som si uvedomila výhody toho, keď to nechám plávať. Žijem život ako bilióny ľudí predo mnou a jediné čo môžem urobiť, je len nasledovať tok času.“

Neprehliadnite: Štýl nie je otázkou veku: Tieto módne ikony by vám pokojne mohli byť babičkami!

 

- Najčítanejšie -