Presunúť na hlavný obsah

Svojho snúbenca som mesiac pred svadbou opustila: Jedna jeho vlastnosť by ma skôr, či neskôr zničila!

Partnerské vzťahy

Hoci som toho názoru, že takmer každý vzťah sa dá zachrániť, s Patrikom som to mesiac pred svadbou vzdala.

Pred dvoma rokmi som sa zamilovala do Patrika, ktorý sa zdal byť sebavedomým, zrelým mužom. Po krátkom čase sa mi však začal meniť pred očami.

Mohlo by vás zaujímať: Šťastné vzťahy z pohľadu našich čitateľov: Sú to presne tie opačné, než o ktorých si to myslíme...

V tom období som si prechádzala stratou práce a on bol pre mňa oporou. Napriek tomu som sa nevzdávala a po mesiaci si prácu našla. Lepšie platenú, a tým pádom som mala viac, ako môj priateľ. Táto skutočnosť ho pred mojimi očami začala meniť. Zistila som, že svoju prácu nemá rád a je tam len kvôli peniazom. Ktoré boli síce smiešne, ale potreboval príjem. Keď som mu radila, aby odišiel, vymenoval mi dôvody, prečo to momentálne nie je možné. To by mi však nevadilo, ak by sa nezačal sťažovať a neustále porovnávať s mužmi z nášho okolia. Napriek tomu, že som mu chcela pomôcť, zašiel až tak ďaleko, že sa začal porovnávať s mojim bývalým partnerom, ktorý bol úspešným podnikateľom.

Toto ma ničilo

Jeho sebavedomie bolo na bode mrazu a jeho nálada každý deň horšia. Vždy našiel milión dôvodov, prečo sa niečo nedá, aký je život nefér a čerešničkou bolo to, keď ma začal podozrievať. Tvrdil, že si nemyslí, že som s ním z lásky. Vraj ho len ľutujem a popri ňom mám určite iné vzťahy. Bol paranoidný. Nebola to však paranoja, ktorá mi prekážala, ale jeho neuveriteľne nízke sebavedomie. Neveril si hádam v ničom, a to bolo príčinou našich hádok. Požiadal ma o ruku, ale vedela som, že ho prsteň stál polovicu výplaty. Najhoršie bolo, keď som si začala ja sama vyčítať to, že chcem žiť lepší život a to, že sa mi v práci darí. Bolo to ako sedieť na dvoch stoličkách. Na jednej strane som ho zachraňovala a na druhej ničila seba. Musela som sa rozhodnúť, a preto som ho mesiac pred svadbou opustila. Nie je nič horšie ako nesebavedomý muž, ktorý sa každý deň ľutuje.

Čítajte: Ak máte na tele tieto DVE veci, patríte k atraktívnym a vášnivým ľuďom: Prekvapí vás, čo je za tým

- Najčítanejšie -