Presunúť na hlavný obsah

Som slobodná a mám pred tridsiatkou: Jednu vec som si však uvedomila, kým všetci okolo mňa rodili a vydávali sa

Partnerské vzťahy

Pre ženu je prirodzená túžba po rodine a manželstve. Ja sama som preto túžila po niečom podobnom.

Priznám sa, že som kedysi patrila k ženám, ktoré boli dostatočne silné na to, aby dokázali fungovať samé a práve preto som nezostávala s mužom len kvôli tomu, aby som niekoho mala. Časom sa však veci zmenili..

Inšpirujte sa: 10 vecí, ktoré by mal človek začať robiť pre seba a bez výčitiek: Bod 9 je nesmierne dôležitý!

V poslednej dobe som začala okolo seba registrovať stále viac a viac zadaných žien, matiek, či manželiek. Samozrejme, že som sa kvôli tomu cítila zle a tlak okolia, či rodiny mi tento pocit neuľahčoval, práve naopak. Začala som to riešiť po svojom. Do každého nového muža som vkladala veľké nádeje a na všetko príliš tlačila. Samozrejme, že som týmto spôsobom nedosiahla nič z toho, čo som chcela. Túžila som po rodine, ale na to treba dvoch.

So slobodnými kamarátkami a kolegyňami sme neriešili nič iné ako mužov, manželstvo, či deti. Áno aj ja som celému tomuto šialenstvu a očakávaniu dnešnej doby podľahla. Jedného dňa som však narazila na starú známu, ktorá má po tridsiatke, manžela a jedno dieťa. V duchu som jej závidela, ale napriek tomu mi nedalo "neposťažovať sa." Vypočula si ma a na moje prekvapenie sa mi nesnažila dávať žiadne premyslené rady do života, či zaručené recepty. Povedala len: "Úplne ti rozumiem, pretože som si pred pár rokmi prešla niečim podobným. Akonáhle som zacítila tlak okolia, hnala som sa za manželstvom a za skutočnosťou porodiť čo najskôr ako to bude možné. Zažívala som samé sklamania, kým som si neuvedomila, že musím prestať. Prestala som hľadať niekoho, s kým nadobudne môj život zmysel, niekoho, kto ma zachráni od samoty. To všetko som mohla len ja sama. Začala som pracovať vo sfére, ktorá ma dodnes napĺňa, pracovala som na sebe a keď som našla vnútorný pokoj, prišiel. Nebolo to o žiadnom presnom načasovaní, pretože každá z nás je na tom inak. Zabudni na biologické hodiny, pretože všetko má svoj čas."

Mohlo by vás zaujímať: Našla som si rozvodové papiere pod vianočným stromčekom: To, čo nasledovalo potom, ma však dostalo...

Toto mi pomohlo. Uvedomila som si, že musím aj ja sama prestať s prehnanou snahou dosiahnuť to, čo majú iné ženy. Nežijem ich život, ale svoj. Ešte stále nemám manžela a deti, ale dnes konečne viem, že je to v poriadku. Začala som na sebe pracovať, robím to, čo ma napĺňa a keď raz budem matkou, tak preto, že chcem, nie preto, že by som mala, alebo musím.

- Najčítanejšie -