Presunúť na hlavný obsah

Manžel si našiel mladšiu milenku: Podľa týchto signálov viem, že jej ide len o peniaze. Čo mám robiť, aby zostal so mnou?

Partnerské vzťahy

Naša čitateľka Martina si prechádza naozaj ťažkým životným obdobím. Všetko to začalo po piatich rokoch manželstva...

Martina svoje rozprávanie začína presne pred 12 rokmi, keď svojho manžela Maroša spoznala. Bol neuveriteľne inteligentný. Nezáležalo na tom, či sme čas trávili v kaviarňach alebo prechádzkami s mojím psom, vždy sme si mali čo povedať. Navyše, bol až bolestivo príťažlivý. Taký ten typ muža, ktorému nechýba správna dávka sebavedomia a sexepílu. Už pri našom prvom stretnutí som vedela, že ho chcem. A to nielen na jednu noc, či na pár mesiacov.

Prečítajte si: Môj manžel mi vysvetlil svoju neveru neuveriteľným spôsobom... Stalo sa vám už niečo podobné?

Mesiace ubiehali a Martina s Marošom si boli čoraz bližší. Trávili spolu každú voľnú chvíľu, nevedeli sa od seba odtrhnúť a ešte aj čas, ktorý nemohli stráviť spoločne vypĺňali telefonátmi a smskami. Martina sa cítila ako v siedmom nebi.

Nikdy sa mi nič podobné nestalo. Prešla som si zopár vzťahmi, no takto intenzívne som sa ešte pri nikom necítila. Maroš mi dával všetko, po čom som ako zrelá a sebavedomá žena túžila. Nielenže ma zahŕňal nehou, no dával mi pocítiť, ako veľmi ho priťahujem. Sex s ním bol absolútne nespútaný. Niekedy sme dokázali ostať v posteli i celý deň. Čím viac som ho mala, tým viac som chcela, bol to ako začarovaný kruh. Prýkrát som si však bola istá, že on je ten pravý. zasnene rozpráva Martina.

Mohlo by vás zaujímať: Toto sú najčastejšie dôvody, prečo muži vyhľadávajú milenky a z čoho ich nevera pramení

Nemala prečo váhať

Preto, keď ma po dvoch rokoch požiadal o ruku, ani chvíľku som neváhala a povedala som áno. Svadba sa zorganizovala za rekordne krátky čas a už o pár mesiacov sme boli svoji. Nechápala som, čím som si zaslúžila toľko šťastia a tak skvelého manžela. Konečne som sa prestala báť o svoju budúcnosť a nechala som dni plynúť tak, ako prišli a užívala som si každý jeden moment.

Nastali prvé problémy

Problémy vo vzťahu Martiny a Maroša však začali asi pred piatimi rokmi, keď sa už dlhší čas spoločne snažili o dieťatko. Zdalo sa nám, že by sme mali náš vzťah posunúť na ďalšiu úroveň a založiť si naozajstnú rodinu, zdôveruje sa Martina. Vedela som, že ak niekedy v živote budem mať deti, bude to práve s ním. Po vyše roku snaženia sa nám však stále nedarilo a tak sme navštívili odborníka. Niekoľko testov ukázalo, že jeden z mojich vaječníkov nefunguje tak, ako by mal a preto je moja šanca na otehotnenie znížená. Nebola som touto informáciou nadšená, no vedela som, že sa sna o spoločnom dieťatku nevzdáme. pokračuje v rozprávaní Martina.

Inšpirujte sa: Klamstvo môjho manžela, o akom sa mi ani nesnívalo: Ten moment, keď by ste radšej prijali neveru ako TOTO...

Po ďalšom neúspešnom roku som začala navštevovať odborníkov, brať vitamíny a zdravo sa stravovala. Všetko len kvôli tomu, aby som Marošovi splodila vysnívaného potomka. Pri tom všetkom som si však nevšimla, že sa jeho správanie akosi zmenilo. Zatiaľ čo ja som robila všetko preto, aby sme spolu dokázali vytvoriť malý zázrak, Maroša povýšili, začal dostávať vyšší plat, no doma trávil čoraz menej času. Neustále mal nejaké výhovorky, no posledný rok začala byť situácia nanajvýš neúnosná. Akoby som ho úplne prestala zaujímať.

Pod lampou je najväčia tma

Jeden večer však Martine všetko do seba zapadlo. Maroš prišiel neskoro, zaparkoval auto pred domom, no namiesto toho, aby vystúpil, dvere sa neotvárali.  Martina všetko sledovala z okna. Nevidela som, čo sa tam deje, až kým oproti nešiel nákladiak, ktorého svetlá osvetlili vnútro manželovho auta. To, čo som uvidela mi vyrazilo dych. Jeho mladá sektretárka Ivana, ktorú mi predstavil len minulý týždeň, sedela na Marošových kolenách len v podprsenke a náruživo sa bozkávali. Neverila som vlastným očiam. To, čo v našom manželstve už dávno nebolo, našiel v náručí mladej pobehlice. Nedokázala som sa ani pohnúť, nieto ich ešte konfrontovať.“ píše zúfalá čitateľka.

Nenechajte si ujsť: Po piatich rokoch nazrela mužovi prvýkrát do mobilu: To, čo tam našla, bola najbolestivejšia rana pod pás...

Večer však počkala, kým Maroš zaspí a načiahla sa po jeho mobile. A tam to bolo. Dôkaz romániku, ktorý sa ťahal už dobrého pol roka. Presne odvtedy, čo Maroša povýšili. Zaľúbené smsky o tom, ako ma opustí, ako si spolu založia rodinu a už ich nikto nezastaví. Nedokázala som čítať ďalej. Maroš ma podvádza s mladšou kvôli tomu, že mu nemôžem dať to, po čom tak veľmi túži. Dieťa.

Ivana má však len niečo vyše dvadsaťtri rokov. Neverím, že by sa chcela zavrieť doma s dieťaťom a odpísať svoj život i kariéru. Ďalšie smsky, nie však od nej, ale z banky, mi celú situáciu objasnili. Výpisy ukazovali, že z Marošovho súkromného účtu takmer každý deň odchádzajú závratné sumy peňazí a to v obchodoch s oblečením, šperkami či kozmetikou. A keďže ja som o žiadnom osobnom účte mojho manžela ani len netušila, musela v tom mať prsty ONA.

Neprehliadnite Najväčšie poníženie od môjho manžela, kvôli ktorému som padla na dno: Toto by nepredýchala ani jedna žena, verte

Martine bolo hneď jasné, že Ivane nejde o dieťa a celý ten výmysel používa len na to, aby si jej manžela omotala okolo prsta. Čo však urobiť, aby pri nej Maroš ostal, sama nevie...

Na jej otázku odpovedá psychologička Mgr. Lenka Ambrušová:

Verím, že situácia, ktorou prechádzate nie je jednoduchá a ste plne zameraná na udržanie si vzťahu a partnera. Ľudské city, obzvlášť zamilovanosť, ktorou váš partner pravdepodobne aktuálne prechádza je stav, kedy je veľmi zložité ovplyvniť jeho rozhodnutie. Môžete sa s ním pokúsiť rozobrať, ako si ďalej predstavuje spoločné fungovanie, jednoducho mu predostrieť praktické aspekty vášho rozchodu a to financie a ďalšie záväzky. Recept, ako si udržat partnera však neexituje a byť s niekým, kto už o vašu lásku či pozornosť nestojí,  je skôr cestou k pošliapaniu vlastného šťastia. Držím vám palce a verím, že aj táto zložitá situácia vám v živote otvorí nové obzory. Pokiaľ budete však cítiť potrebu, neváhajte sa obrátiť na skúseného psychoterapeuta.

Čo by ste v Martininom prípade urobili vy?

spolu hlasovalo 183 ľudí

- Najčítanejšie -