Presunúť na hlavný obsah

10 základných rozdielov v myslení šťastných a nešťastných ľudí

Zábava

Spomeniete si ešte na moment, keď ste sa zhlboka nadýchli a povedali ste si, že ste šťastní? Pritom naozaj stačí len zmeniť postoj a svet sa vám bude javiť krajším.

1. Myslia pozitívne, nie negatívne

Základom všetkých ich nápadov a činov je jednoznačne pozitívny prístup k životu. Ten pramení z pozitívneho myslenia. Nikdy nezačínajú vetu negatívne. 

Mohlo by vás zaujímať: 7 vlastností ženy, ktoré ju robia atraktívnejšou bez ohľadu na vzhľad

2. Obklopujú sa inšpiratívnymi ľuďmi, nie kvantitou ľudí za každú cenu

Nepotrebujú, aby ich mali všetci radi a už vôbec nie priateľstvá naoko. Majú radi vo svojom okolí rovnako pozitívnych ľudí s podobnými názormi na život.

3. Sú spokojní so svojím životom, nezávidia iným 

Robia všetko pre to, aby žili tak, ako si predstavujú, snívajú. Nikto iný im v tom nepomôže, všetko závisí len a len od nás. Pripomeňme si však len to, že nie všetko je o majetku. Zážitky a spoločné chvíle s blízkymi sú nenahraditeľné.

4. Naučili sa mať radi, a teda nevyťahujú na povrch svoje nedostatky, neľutujú sa

Šťastní ľudia neriešia nepodstatné veci. Svoje tvary a črty prijímajú ako to, ako ich stvorila príroda a postupom času si skôr všímali svoje prednosti. Sebaľútosť nepoznajú.

5. Hľadajú spôsoby a nevyhovárajú sa, že to nejde

Postaviť sa čelom k problému chce odvahu a rozvážnosť. Aj podľa toho sa spozná charakter človeka. Nikdy nič nezavrhnú bez toho, aby sa o tom nepresvedčili.

6. Prijímajú zodpovedosť sami za seba a nevinia iných 

Najjednoduchšie je obviňovať všetkých naokolo. Treba začať však od seba a to je to, čo nie každý z nás dokáže. 

7. Užívajú si život tam, kde sa dá, nečakajú na lepšie časy

Tešia sa z maličkostí, a to naozaj. Nečakajú na ideálne časy a nesnívajú príliš vysoko nad povrchom zeme. Držia sa reality, no zároveň z nej vyťažia čo najviac. 

8. Čím šťastnejší ste, tým viac túžite, aby aj ostatní

Nešťastných ľudí nezaujímajú ostatní, len oni sami. Takže sú ochotní urobiť čokoľvek pre seba, aj na úkor iných. Lenže šťastní ľudia túžia po tom, aby tento pocit zažili aj osttaní.

Prečítajte si: Inteligenciu vraj dedíme po našich mamách: Muži majú v tomto vedľajšiu úlohu

9. Vedia, že bez aktivity a pohybu nenastane rovnováha v tele, nevyhovárajú sa na nedostatok času

V zdravom tele zdravý duch. Nie je to len fráza, práve pohyb je vynikajúcou čistkou mysle. Kto to nezažil na vlastnej koži, nepochopí, o čom hovoríme. Pohyb by nemala byť forma diéty, chudnutia alebo prinútenia sa, ale životným štýlom. Človek hneď opeknie.

10. Nemajú čas rozoberať iných, a teda nehľadajú neustále neprajníkov

Šťastní ľudia vedia, že svet sa netočí len okolo nich. Tí menej spokojní si to myslia a dennodenne si vytvárajú starosti tým, že ich niekto rozoberá a vyhľadávajú si neprajníkov. Zase až toľko ich však nemajú.

- Najčítanejšie -