Presunúť na hlavný obsah

Inteligenciu vraj dedíme po našich mamách: Muži majú v tomto vedľajšiu úlohu

Zábava

Hovorí sa, že dieťa je krásne po matke a múdre po otcovi. Najnovší výskum vás však vyvedie z tohto dlhoročného omylu. Inteligenciu prenášajú na dieťa najmä ženy.

Štúdia, s ktorou prišiel portál Psychology-Spot.com sa mužom zrejme páčiť nebude. Tá totiž hovorí o tom, že inteligenciu a pamäť prenášajú na dieťa najmä ženské gény. Mužské gény zabezpečujú skôr stavbu tela. Ak má teda žena vysoké IQ, je veľmi pravdepodobné, že aj jej dieťa bude prirodzene inteligentné. Vrodená inteligencia teda existuje, no ak si myslíte, že všetko závisí len od šťastia a od toho, kam sa narodíte, ste na omyle. Tvorí totiž “len” 40-60% celkovej inteligencie. 

Prečítajte si: 7 vlastností ženy, ktoré ju robia atraktívnejšou bez ohľadu na vzhľad

Vrodená inteligencia je len 40-60%, ostatné je okolie

To, že sa niekto narodí s vysokým IQ ešte neznamená, že to má vyhraté po celý život. Tak ako na všetkom, aj na tomto treba pracovať a rozvíjať tieto prirodzené schopnosti. Človek by si ich mal vážiť a snažiť sa posúvať svoje možnosti a schopnosti aj za hranice. 

Mohlo by vás zaujímať: 10 dôvodov, pre ktoré je dnes vzácne mať po boku šťastnú ženu

V preklade to znamená, že pokiaľ sa dieťa bude nachádzať v stresovom prostredí, obklopený negatívnymi myšlienkami alebo bude naňho neustále rodič kričať, všetky tieto predpoklady v ňom môže človek potlačiť. Okolie, v ktorom sa dieťa nachádza, ale najmä rodina je najdôležitejšia časť v útlom detstve. Je preto pochopiteľné, že rodičia by mali (nielen) v prvých rokoch života dieťaťa venovať mu pozornosť a umožniť mu posúvať sa vpred. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe