Presunúť na hlavný obsah

Krásky, ktoré prešli drastickými zmenami kvôli filmovej roli: Niektoré by ste určite len ťažko spoznali

Zahraničné celebrity

Vyhrať Oscara či aspoň uznanie Hollywoodu nie je vôbec také jednoduché a mnohé herečky podstúpili nemalú obetu na ceste za dokonalým stvárnením filmovej role. Niektoré sa zmenili takmer na nepoznanie, veď posúďte samy.

Anne Hathaway ako zúbožená prostitútka

Rolu chudobnej a úbohej Fantine stvárnila Anne priam dokonale. Stálo ju to však viac než len zopár uplakaných scén a hodiny nakrúcania v štúdiu. Kvôli postave totiž dokázala schudnúť až 15 kilogramov a to v neuveriteľne krátkom čase vďaka naozaj prísnej diéte pod dohľadom odborníka na výživu. Okrem kilogramov však krásna herečka stratila i svoje charakteristické orieškové vlny, keď sa kvôli autenticite filmu nechala ostrihať na chlapca.

Prečítajte si: Hviezdy, ktoré šokovali zmenou imidžu a dlhé vlasy si ostrihali na chlapca: Ako ich to zmenilo?

Nezabudnuteľná Bridget Johnesová

Očarujúca Renée Zellweger kvôli postave svojskej novinárky Bridget dokázala so svojou figúrou naozaj neuveriteľné divy. Kvôli autentickosti naozaj viditeľne pribrala a hneď po skončení nakrúcania opätovne dosiahla svoju pôvodnú váhu, a to hlavne diétami a cvičením. Prišlo však pokračovanie Denníka Bridget Johnesovej, s ktorým musela ručička na váhe opäť putovať smerom doprava a Renée tak znovu nadobudla vzhľad bacuľky. To, či jej to viac pristane s menej kilami je subjektívne, zjavné však je, že samotná herečka uprednostňuje práve túto variantu.

Mohlo by vás zaujímať: Nádej zomiera posledná: Známa "zúfalka" Bridget Jones tentokrát nenašla iba muža, ale aj...

Cate Blanchett ako Bob Dylan

Práve tejto herečke sa dostala česť stvárniť slávneho muzikanta Boba Dylana vo filme o jeho živote a postoju k médiám. To, že hlavnú mužskú postavu hrá v skutočnosti žena je takmer nezistiteľné a Cate Blanchett spoločne s maskérmi odviedla naozaj obrovský kus práce. Samozrejme, že jej to pristane oveľa viac v civile, ako Bob Dylan však naozaj predviedla svoj herecký talent a schopnosti.

Čierna labuť alebo Natalie Portman

Krásnu Natalie Portman by len málokto nazval bacuľkou. Kvôli postave profesionálnej baletky však musela i ona schudnúť a nie málo. Priam neviditeľná postava z profilu a vytŕčajúce kosti na hrudi, aj to patrilo k tvrdému boju za získaním zaslúženej sošky Oscara. Tvrdá práca sa však nakoniec vyplatila a Natalie sa po dokončení filmu opätovne vrátila k svojej povodnej váhe, hlavne kvôli túžbe po dieťatku, ktorá sa jej, rovnako ako kariérny úspech, zakrátko naplnila.

Neprehliadnite: Natalie Portman je veľkou inšpiráciou pre budúce mamičky: Svojou krásou vám vyrazí dych!

Z blondínky Cameron sa stala brunetka

Kvôli role vo filme Being John Malkovich sa aj krásna Cameron Diaz, ktorú priam nikto nepozná bez jej blond koruny krásy, zmenila na nie práve očarujúcu brunetku s neupravenou trvalou či mejkapom. Herečka priznáva, že táto drastická zmena výzoru bola v prvom rade jej nápad a režisér ju o to nijak priamo nepožiadal. Sama však mala pocit, že tak filmu dodá na autentickosti a ukáže, aké stránky sa v nej ako herečke ešte stále skrývajú.

Jennifer Lawrence ako nebojácna bojovníčka

Okrem stavby tela zmenila Jennifer Lawrence pre svoju postavu Katniss Everdeen v Hunger Games aj farbu vlasov. Krásne blond kučery zamenila za tmavohnedý vrkoč, ktorým preslávila svoju postavu nielen medzi fanúšikmi samotného príbehu. Je zrejmé, že Jennifer vyzerá úžasne naozaj v hocičom a pevnejšia postava spoločne so zmenou farby jej viac než len pristala.

Nenechajte si ujsť: Najvydarenejšia hollywoodska premena za posledné roky! Takto vyzerala ešte nedávno jedna z najsexi žien sveta

Ktorá zmena bola podľa vás najdrastickejšia?

spolu hlasovalo 245 ľudí