Presunúť na hlavný obsah

Ako si prečistiť lymfatický systém a zbaviť telo a pleť škodlivých toxínov: Stačí dodržať tieto 4 kroky

Zdravie

Prinášame vám prehľad najškodlivejších aspektov, ktoré by ste mali odstrániť, ak túžite po detoxikácii tela.

Koža je orgán, ktorý pomáha telu pri detoxikácii priamo cez bunky kože. Inak povedané, na základe vzhľadu vašej pokožky viete vyčítať, či je vaše telo zvnútra zaplavené toxínmi alebo naopak dostatočne prečistené. Ak nemáte prirodzený vzhľad pokožky so zdravým leskom, niečo nie je v poriadku! Prečistením lymfatického systému sa vaša pleť znovu obnoví a zároveň vyplaví z tela nepotrebné toxíny. Pýtate sa, čo môže spôsobovať zanesenie lymfatického systému?

Mohlo by vás zaujímať: Čím to je, že aj štíhle ženy majú celulitídu a niektoré s plnšími tvarmi majú hladkú pokožku, aj keď sú pasívne?

Toxické príčiny

Medzi najškodlivejšie príčiny, patrí nedostatok pohybu, pravidelné fajčenie a chemicky upravované potraviny. Ak túžite po zmene a prečistení lymfatického systému, musíte v prvom rade odstrániť tieto zlozvyky. Vaša pleť nebude vyzerať zdravo, ak sa budete stravovať nekvalitnými potravinami, ktoré sú, navyše, nezdravé pre váš organizmus.

Zlepšenie a stimulácia lymfatického systému

Nezabúdajte, že vaše telo je komunita orgánov, ktoré spoločne musia fungovať. Naturálne stravovanie a organické potraviny sú najlepšou voľbou pre váš organizmus. Ďalším dôležitým bodom  je udržiavať lymfu v pohybe, piť veľa vody a vyhýbať sa chemikáliám. Tie môžu byť obsiahnuté aj v kozmetických produktoch, ako sú krémy a sprchové gély. 

Životný štýl 

Strečing, rýchla chôdza a plávanie sú považované za najväčších pomocníkov. Pri sedavom zamestnaní je dôležité kompenzovať nedostatok pohybu. Skvelým tipom môže byť krátka prechádzka počas obeda či natiahnutie svalov. Do svojho denného rituálu zároveň zaraďte masírovanie suchej pokožky pomocou kefy. Práve tento proces vám rozprúdi lymfu v tele. Aby bola vaša pleť čistá, musí byť čistý aj váš lymfatický systém.  Nemôžete získať zdravo vyzerajúcu pokožku len na základe dermatologických  krémov. Dôležité je váš organizmus prečistiť zvnútra. 

Prečítajte si aj: Nápoj proti celulitíde získava na popularite: Zrýchľuje metabolizmus a zbavuje telo podkožného tuku

4 kroky, pre čistý lymfatický systém a pleť

•    Vyhnite sa nylonu a polyesterovému oblečeniu
Používajte prírodné materiály, ktoré umožnia pleti dýchať. Bavlna, ľan, vlna alebo hodváb.

•    Nepoužívajte krémy a telové mlieka s chemickými látkami, ktoré dusia vašu pokožku
Vyberte si prírodné a hydratačné zložky ako napríklad kokosový alebo olivový olej.

•    Denne vypite minimálne 2 litre čistej vody
Voda prečistí váš organizmus a zároveň pleť.

•    Pravidelný pohyb
Aktívnym pohybom z tela odplavujete škodlivé látky a toxíny, ktoré prispievajú k správnej funkcii lymfatického systému.

- Najčítanejšie -