Presunúť na hlavný obsah

7 drobností, ktoré vás presvedčia o tom, že vaše starosti vlastne vôbec nie sú starosti: Začnite žiť naplno!

Lifestyle

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko času trávime bedákaním alebo rozčuľovaním sa nad vecami či situáciami, ktoré si túto pozornosť z našej strany ani nezaslúžia? Namiesto toho sa radšej zastavme, zhlboka nadýchnime a popremýšľajme. Potom si možno uvedomíme aj toto...

Ach tí muži

Zase zabudol vyniesť smeti, zarezervovať lístky do kina alebo na to, že ste mali rezervovaný stôl v reštaurácii na konkrétnu hodinu? Chcete sa hádať? To môžete... Alebo sa reálne zamyslite nad tým, či zabudol niekedy na vaše narodeniny, či sa k vám niekedy správal hrubo, alebo či pri vás nestál v tých najťažších životných chvíľach. Ak je odpoveďou nie, asi ste už na tie smeti, lístky, či iné veci zabudli, pretože ste si práve uvedomili, čo je naozaj dôležité. 

Mohlo by vás zajímať: 10 dôvodov, prečo by sme sa mali naučiť starnúť s gráciou: Týmto sa zbavíte zbytočných komplexov

Ach tie deti

Väčšinou ich všetky do jedného chceme, tešíme sa na ne, ale výchova v praxi, to je už iná káva. Potom sa rozčuľujeme, že sa všade váľajú hračky či iné predmety a my nevieme deti donútiť, aby si ich upratali. Potom na ne nakričíme alebo im dáme jednu výchovnú a pritom sa obviňujeme, že nie sme dobré matky. Prehoďte výhybku a poďakujte sa v duchu za to, že vaše deti nie sú odkázané ticho sedieť na invalidnom vozíčku ako mnohé iné. 

Ach tá svokra

Neustále vyvoláva, vždy príde neohlásene práve, keď je všade samý neporiadok a potom len kritizuje, ako si vediete domácnosť? Poznáte tento scenár, ktorý je často príčinou mnohých partnerských hádok? Nenechajte sa vytočiť, ale riešte situáciu s chladnou hlavou. Nech si povie, čo chce, ak to vám a vašej polovičke takto vyhovuje, nechajte ju nech sa vyrozpráva, má dušu na mieste ako sa hovorí, usmejte sa, povedzte, že ďakujete za jej rady. Veď ona zase odíde.

Ach tie priority

Náš problém je, že sa spravidla usilujeme o to, aby sme boli dokonalé vo všetkom. A to neustále a dookola, aj keď vieme, že dokonalosť sa preceňuje. Na sklonku dňa potom zistíme, že nemáme „odfajknuté“  všetko z nášho zoznamu. A čo? Nie sme predsa roboti. Ak sme nezabudli na ľudí okolo seba, ktorí sú pre nás priorita, potom ostatné veci sa doriešia za pochodu a práca nám predsa nikam neutečie. 

Čítajte tiež: Robíte v živote naozaj to, čo vás napĺňa? Zamyslite sa nad svojím osobným a kariérnym rozvojom a zmeňte to k lepšiemu

Ach ten vzhľad

Koľkokrát denne sa pozrieme do zrkadla a povieme si, že vyzeráme hrozne? Že by nám bolo treba urobiť niečo s tými vačkami pod očami, vráskami okolo očí, striami alebo celulitídou na brušku a stehnách? Nebolo by lepšie zamerať sa na tie veci, partie, ktoré sú na nás dobré? Alebo by nebolo lepšie si s elánom povedať, fajn, prestanem o tom hovoriť, ale konečne začnem aj konať? Hneď je po každodennom bedákaní, čo poviete? 

Ach tá závisť 

Každý z nás sa s ňou pravdepodobne raz za život už stretol. Faktom je, že niekedy dokáže zamávať s našou psychikou, zvlášť, keď sa snažíme porozumieť tomu, prečo nás niekto nemá rád. Tak začneme robiť všetko preto, aby nás mal rád. Omyl! Sme za to, aby sa ľuďom dala druhá šanca, ale ak je človek nepoučiteľný, poučme sa aspoň my a prestaňme sa snažiť niekomu stále zavďačovať. Berie nám to energiu, ktorú môžeme využiť na oveľa príjemnejšie veci.

Ach tie peniaze

Stále driete, ale aj tak nemáte. Tento scenár dobre poznáme asi všetky. Sú veci, po ktorých túžime. No sú to len veci. Ak máte prácu, s ktorou ste spokojná, aj keď nie ste vďaka nej práve milionár, v čom je problém? Ak máte zdravé ruky, nohy a zdravú myseľ, v čom je problém? Ak vás každý deň po práci doma čaká milujúci manžel alebo deti, v čom je problém? Že susedka išla už na druhú exotickú dovolenku v tento rok a vy ledva máte na tú jednu? Nuž, k tomu len toľko, nikdy neviete ako kto skončí a je len na vás ako si život zariadite. Možno na tú super exotickú dovolenku nebudete mať ani za 20 rokov, ale čo tam potom, keď si spomeniete na všetky tie pekné zážitky a emócie v súvislosti s rodinou a ľuďmi, ktorých máte rady, za celých tých 20 rokoch? 

Neprehliadnite: 7 vecí, ktoré z vás robia úspešné a šťastné ženy: Bod 5 o vás veľa vypovedá aj keď nič nepoviete

Napokon nie je čaro života práve v tých najobyčajnejších veciach? Premýšľajme a prestaňme si vytvárať starosti, ktoré vlastne ani neexistujú.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe